1. HABERLER

  2. TOKİ

  3. TOKİ Ödemiş Arazisinin Yeni İmar Planları Askıya Çıktı
TOKİ Ödemiş Arazisinin Yeni İmar Planları Askıya Çıktı

TOKİ Ödemiş Arazisinin Yeni İmar Planları Askıya Çıktı

Mahkeme tarafından iptal edilen 249 dönümlük TOKİ Ödemiş arazisinin imar planları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeniden hazırlanarak askıya çıkarıldı. Arazinin yarısı konut kullanımına ayrıldı.

A+A-

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı mülkiyeti TOKİ’ye devredilen Ödemiş’teki toplu konut alanına ilişkin yeni planı tamamladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “tarım alanında” kaldığı gerekçesiyle itiraz ettiği mahkemeye yapılan başvuru sonrasında planları iptal edilen alanın yeniden planı yapıldı.

Egedesonsöz'de yer alan habere göre; Ödemiş İlçesi, Gölcük (Zeytinlik) Mahallesi’nde mülkiyeti özel şahıslara ait 25 hektarlık alan 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı Değişikliği ile “Kentsel Gelişme Alanı” ile edilirken İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmir Doğu Bölgesi 1/25.000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliğinde de “Kentsel Gelişme Alanı” fonksiyonu getirildi.

Plana göre bölgede “Konut Alanı, Ticaret Alanı, Eğitim Alanı, İbadet Alanı, Sağlık Alanı, Kültürel Tesis Alanı, Teknik Altyapı Alanı, Park Alanı, Rekreasyon Alanı, Trafo Alanı” kullanım kararları geldi.

Yükseklik en çok dört kat ile sınırlandırılırken plan bir ay boyunca il müdürlüğünde askıya çıkartıldı.

Buna göre TOKİ, Ödemiş’in Gölcük Yolu üzerinde geniş bir alanda 400’ün üzerinde konut inşa edecek. Konutların bir bölümü dar gelirli bir kısmı da ilçede ekonomik durumu iyi olanlar için yapılacak.

Yapılan plan değişikliği ile oluşan alan kullanımı şu şekilde;

toki-odemis-projesi.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.