TOKİ İstanbul'da hangi bölgelerde ucuz konut yapacak

TOKİ İstanbul'da hangi bölgelerde ucuz konut yapacak

İstanbul'da ucuz konut için düğmeye basan TOKİ hangi ilçelerde proje inşaa edecek. 2017 TOKİ İstanbul yeni projeleri.

A+A-

Özellikle Türkiye genelinde emekli vatandaşlar başta olmak üzere, alt gelir grubu, yoksul vatandaşlar, şehit ve gazi aileleri, engelli vatandaşların tümü için neredeyse her ilde proje üreten TOKİ ucuz konut inşaa ederek satmaya devam edecek.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ2016 konut hedeflerini yerine getirmek için projeleri bir bir ihale süreçlerinden geçirerek vatandaşa uygun fiyatlı ucuz konut üretmek, ev sahibi yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. 2017 TOKİ İstanbul projelerine başlıyor. İdare Başkanı M. Ergün Turan konuya ilişkin yaptığı açıklamasında, 2017 yılı içinde;  İstanbul hedef iller arasında. Yeni projelerin çalışmalarının sürdüğünü başta Tuzla ilçesi olmak üzere, Kayabaşı, Hadımköy, Silivri tarafında vatandaşa yeni konut alanı sunacaklarının altını çizdi.

TOKİ’nin kentsel dönüşümde şu anda aktif paydaş olduğunu ifade eden Turan açıklamasında, “Zaten kentsel dönüşümde kamu aktif rol almazsa sadece özel sektör eliyle kentsel dönüşüm yapılamaz. Özel sektör bu işi yapmaya kalktığında doğal olarak para kazanmaya çalışacaktır. Her alanda para kazanılamaz, para kazanmaya çalıştığında yaşanılamaz hale gelen imarlar oluşuyor. Onun için TOKİ olarak, İstanbul’un birçok ilçesinde ya sahada aktif çalışmamız veya başlayacağımız ihale aşamasında bulunan işler var” dedi. 

İstanbul'un özellikle Beyoğlu ilçesinde Haliç kıyılarında kentsel dönüşüm için TOKİ olarak çok güzel bir çalışma yaptıklarını söyleyen Turan, “Oranın silüetini bozmayacak, hatta oraya değer katacak bir proje yaptık, ona başlıyoruz. Üsküdar’da aktif sahaya girdik, ikinci bölgeye giriyoruz. Güngören’de Tozkoparan halkı bizi bekliyor, yerinde kentsel dönüşüm ne demek, biz orada göstereceğiz. Esenler’de iki mahallede sahaya indik, çalışıyoruz. Gaziosmanpaşa’da Kara Yolları ve Sarıgöl Mahallelerinde ihale aşamasındayız. Eyüp Belediyemizle tarihî alan içerisinde bir bölgede çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.