1. HABERLER

  2. TOKİ

  3. TOKİ 50 Bin Konut Başvurusu İçin Son Bir Hafta
TOKİ 50 Bin Konut Başvurusu İçin Son Bir Hafta

TOKİ 50 Bin Konut Başvurusu İçin Son Bir Hafta

TOKİ'nin 67 ilde başlattığı 50 bin konut kampanyasında son haftaya girildi. TOKİ başvuruları 19 nisan itibariyle sona erecek. 650 binden fazla kişinin başvurduğu TOKİ konutlarının taksitleri 388 liradan başlıyor.

A+A-

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın 50 bin sosyal konut projesi için başvurular 6 gün sonra sona eriyor. Yüzbinlerce vatandaşın uygun koşullarda ev sahibi olmak için başvurduğu TOKİ 50 bin konut projesinin kura çekilişi Mayıs ayında gerçekleştirilecek.

TOKİ 2019 BAŞVURU TARİHLERİ:

TOKİ 50 bin konut projesi ile ilgili diğer alıcı adaylarının başvuruları 11 – 22 Mart tarihlerinde kabul edilirken, 25 Mart’ta şehit aileleri ve dul ve yetimlerin başvuru süreçleri başladı. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin başvuruları ise 15-19 Nisan 2019 tarihleri arasında alınacak.

TOKİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Projeye başvuru yapabilmek için, başvuru sahibinin;

1- T.C. vatandaşı olması,
2- Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,
3- Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması
4- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,
5- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 4.800 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 4.800 TL olması gerekmektedir.) (3+1 Konut tipi hariç)
6- Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.
7- Ayrıca, konut başvuruları yapacak vatandaşların;
- 2+1 nitelikli konutlara başvuruda bulunanlar için 25 yaşını tamamlamaları;
- 3+1 nitelikli konutlara başvuruda bulunanlar için 18 yaşını tamamlamaları gerekiyor.


388 TL TAKSİTLE


TOKİ 50 bin konut projesinde peşinat oranı yüzde 10, yüzd e12 ve yüzde 15 olarak belirlendi. 240 aya kadar vade imkanı sağlanan TOKİ 50 bin sosyal konut projesindeki 2+1 konutlar için ödenecek aylık taksit tutarları 388 TL'den başlıyor.

TOKİ 50 bin konut projesinin 6 bin 300 tanesi İstanbul'da, 2 bin 934 tanesi Ankara'da, 2 bin 500 tanesi İzmir'de, 2 bin 200 tanesi ise Adana'da hayata geçirilecek. 621 bin 513 vatandaşın başvuru yaptığı TOKİ 50 bin konut projesi için ödenecek peşinat tutarları 13 bin 968 TL'den başlıyor.

Projelerdeki konutlar için başvurular Ziraat Bankası ve Halkbank aracılığıyla kabul ediliyor. Emekliler için emekli olduklarına dair hak sahipliği belgesi, engelliler için engelli olduklarına dair rapor, kimlik belgesi gibi belgeler isteniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.