Tabiatpark Projesinde 2. Etap Başladı

Tabiatpark Projesinde 2. Etap Başladı

Kemalpaşa Belediyesi’nin prestij projelerinden biri olan ve Savanda Göleti çevresinde inşasına başlanan ‘Tabiat Park’ projesinde, 2. etap çalışmalar başladı. Rıhtım direkleri dikilen Tabiat Parkı’nın kıyı şeridi de buna uygun hale getirildi.

A+A-

İzmir’e örnek projelerden biri olarak Savanda Göleti çevresinde yaklaşık 200 dönüm üzerinde inşasına başlanan Tabiat Park Projesi’nde, 2. etap çalışmalar başladı. Geçen yıl projelendirilen ve bu yıl başında ilk kazması vurulan projede, rıhtım direkleri dikilmeye başlanırken; kıyı şeridi de buna uygun hale getirildi.

Çocuk oyun alanları, mescidi, kulisi, balık restoranı, büfeleri, anfi tiyatrosu, 3.5 kilometrelik yürüyüş yolu ve gezi alanlarıyla sadece Kemalpaşa’ya değil İzmir’den gelen misafirlere de hizmet verecek olan Tabiat Parkı’ndaki 2. etap çalışmaların, kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

Kemalpaşa Belediyesi’nin en önemli projelerinden biri olan Tabiat Parkı’nı kısa sürede hizmete açmayı planladıklarını açıklayan Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, “İlçemizin ihtiyacını göz önüne alarak hayata geçirdiğimiz Tabiat Parkı projemizde, yeni bir aşamaya geldik. Geçtiğimiz yıl projelendirerek bu yıl ki yatırım programına aldığımız projede; iki rıhtımın da direkleri dikilmeye başlandı. Yine, gölet’in kıyısı da bu rıhtımlara uygun hale getirildi” diye konuştu.

BİR DÖNÜM ARSAMIZ YOKTU

Projeye başlanacağı dönemde belediyeye ait hiçbir arsanın bulunmadığını hatırlatan Başkan Uğurlu, “Yaptığımız çalışmalar neticesinde; belediyemize ait tapulu arsaların da bulunduğu 200 dönümlük bir kullanılabilir alanımız oldu. Şimdi bütün projemizi bu alan üzerine inşa ediliyoruz. Tabiat Parkı sayesinde ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik hayatının daha da zenginleşeceğine ve vatandaşlarımızın, aileleriyle birlikte güzel zaman geçireceği inanıyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.