Selçuk 15 Temmuz Demokrasi Parkında Sona Gelindi

Selçuk 15 Temmuz Demokrasi Parkında Sona Gelindi

Selçuk Belediyesi tarafından çarşı içerisine kazandırılacak 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nın yapımı hakkında çıkan haberlerle ilgili olarak Selçuk Belediye Başkan Yardımcısı Tülay Ayarman bir açıklama yaptı. Yaklaşık 3 ay önce yapımına başlanan p

A+A-

Projesi Selçuk Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından, uygulama çalışmaları da Bayındırlık İşleri tarafından yapılan “15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nın” yapımında sona gelindiğini belirten Ayarman;  “Eski Vergi Dairesi’nin yıkılmasının ardından çarşı içerisinde vatandaşlar ve esnaf için nefes alacak bir alan oluşturması amacıyla hayata geçirilecek olan park projesinin inşa çalışmaları kısa bir süre sonra sona erecek. Selçuk Belediyesi olarak tamamen kendi olanaklarımızla yıkılan eski vergi dairesinin yerine çok güzel bir park alanı yapıyoruz. Parkın tasarımı tamamen Fen İşleri Müdürlüğüz bünyesinde görev yapan mimar ve peyzaj mimarı arkadaşlarımıza aittir. Parkımız yaklaşık1000 metrekarelik bir alanı kapsıyor. Bu 1000 metrekarenin 250 metrekaresi ise yeşil alan olacak” dedi.

Anı parkı olacak

İsmi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı olacak olan alanın bir anı parkı olacağını ifade eden Ayarman; “Tasarımı çok detaylı ve özel olan bu park Selçuk halkına kazandırılacak. Ahşap kısmı hariç diğer tüm işleri kendi ekibimiz ve belediyemizin kaynaklarıyla yapıyoruz. Bu çalışmalarda her hangi bir firmaya yaptırma ya da ihale usulüyle yapma gibi bir durum söz konusu değildir. Selçuk’un küçük esnafı bundan çok faydalanacak. Bu park merkezdeki esnafımızın yanı sıra Selçuk halkı için de nefes alınacak bir alan olacak” dedi. Ayarman ayrıca “Basın mensubu arkadaşlarımızın da belediyemiz ile ilgili yapacağı haberlerde de iddialar ya da duyumlar yerine bizlerden her türlü bilgiyi rahatlıkla alabilirler. Her türlü eleştiriye açık olan yönetimimiz, halkın doğru bilgilendirilmesi açısından bizlerle iletişim içerisinde olmalarından mutluluk duyarız” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.