Ontan İnşaat Yurtdışında Büyüyor!

Ontan İnşaat Yurtdışında Büyüyor!

İzmir’de nitelikli projeler inşa eden Ontan İnşaat, yurtdışında büyüyor. Cezayir, Mozambik, Fildişi, Sri Lanka gibi ülkelerde farklı ölçeklerdeki projelerle büyüyen Ontan, inşaat şirketinden bir yatırım grubuna dönüşmeyi hedefliyor.

A+A-

ONTAN Yönetim Kurulu Başkanı Onur Öktem, 2016 yılında ülkede yaşanan bazı belirsizlik ve olumsuz gelişmeler nedeniyle yurtdışına odaklandıklarını dile getirdi. Ontan İnşaat’ın gelişimini özetleyen Öktem, inşaat fakültesinden arkadaşı olan Taner Akçınar’la 2006 yılında global bir şirket olma hayaliyle kurdukları Ontan İnşaat’m küçük projelerle inşaat sektöründe başlayan faaliyetlerini yıldan yıla büyüterek, 2010 yılında biten “Hürriyet Konutları” projesi ile büyük projeli işleri başarma evresine ulaştırdıklarını söyledi.

İLK ADRES RUSYA

Onur Öktem, 2012 yılında Rusya’da gerçekleşen bir proje ile de yurtdışına açıldıklarını belirterek, “Geçtiğimiz yıllarda Azerbaycan ve Rusya’da birkaç proje gerçekleştirdik. Azerbaycan Bakü rekreasyon projesi, Rusya Sochi Olimpiyat Köyü kapsamında 340 konut kaba inşaaü, Cezayir’de bir Türk firmasının  fabrika tesisi, biyolojik arıtma deposu inşaatı, başka bir Türk şirketinin yaptığı demir çelik fabrikası kazık imalatı işlerini gerçekleştirdik” dedi. Öktem, ekim ayında Cezayir’de 2 bin ila 5 bin arasında sosyal konut yapımı için ön yeterlilik ihalesine katıldıklarını ve ihalenin sonuçlanmasını beklediklerini belirterek, “Bu ülkede 30 bin metrekare inşaat alanına sahip konut projemizin kazık imalatına başladık. Projeyi 15 ayda tamamlamayı hedefliyoruz.

Ekim ayı içinde Sri Lanka Konut Bakanlığı’na sosyal konut ve lojman projeleri gerçekleştirmek üzere iyi niyet mektuplarımızı ilettik. Mozambik’in Başkenti Maputo’da bir yatırım grubuyla birlikte satın alınması yapılan arazide büyük hacimli bir gayrimenkul geliştirme işinde projelendirme çalışmalarımızı tamamladık” diye konuştu.

GLOBAL ŞİRKET HEDEFİ

Ontan Grup bünyesinde yeniden yapılanma ile yatırım grubuna dönüşmeyi hedeflediklerini, inşaat ağırlıklı

olmak üzere grubun diğer faaliyet alanlarını da büyütmeye çalıştıklarını ifade eden Öktem, “Halen inşaat harici yapı malzemeleri ve gıda sektörlerinde şirketlerimiz var. ileride enerji ve turizm alanında bazı gelişmeler olabilir. Özellikle Cezayir’de sanayi, enerji, turizm ve tarım alanında fırsatlar olduğunu düşünüyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.