Mektebim İki Yıl İçinde 60 Yeni Okul Açacak!

Mektebim İki Yıl İçinde 60 Yeni Okul Açacak!

Mektebim, iki yıl içinde 60 yeni okul açacak. Mektebim Okulları Kurucusu Kalko "1.5 milyar TL yatırım yaptık. Bu yıl 2 bin 500 yeni istihdam sağlayacağız" şeklinde konuştu.

A+A-

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından Mektebim Okulları, yeni okul atağına kalktı. 2017’de 16  yeni okul açacak Mektebim Okulları, 2018’de ise yeni okul sayısını 60’a ulaştıracak. Böylece Mektebim Okulları’nın okul sayısı 111 olacak. Mektebim Okulları Kurucusu Ümit Kalko “Mektebim olarak Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu istihdam seferberliğine destek veriyor ve bu yıl 2 bin 500 yeni çalışanımızı bünyemize katacağız. Mektebim’de bugün 6 bin kişi çalışıyor. Önümüzdeki 2 yıl içerisinde yapacağımız yeni yatırımlarla beraber 111 kampüse ulaştığımızda 15 bin çalışanı olan büyük bir aile olacağız. Bu bağlamda da istihdamla alakalı desteklerimiz devam edecek” dedi. 

SEKTÖRLERE OLUMLU ETKİ

Mektebim Okulları’nın 1.5 milyar TL’lik yatırımının bulunduğunu aktaran Kalko, sağladıkları istihdamla birlikte kampüslerin açıldığı bölgelerde diğer sektörleri de olumlu yönde etkilediklerini söyledi.  

EN BÜYÜK EĞİTİM ZİNCİRİ

Kalko “Kampüslerimizin inşaatları başladığı anda, inşaat, kitap kırtasiye, kıyafet, yemek, ulaşım, iletişim ve teknoloji gibi birçok farklı sektörde istihdam olanağı yaratıyoruz. Özellikle Güneydoğu ve Doğu Anadolu’ya yatırımlarımızı artıracağız. Bu bölgelerde 3 yıl içinde 14 kampüs planlıyoruz” dedi.Kalko, Mektebim Okulları’nın hedeflerini şöyle anlattı: “Türkiye’nin en büyük eğitim zinciri olma yolunda emin ve hızlı adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Hız ve kontrolsüz büyüme kaliteyi düşürür deniyor ama büyümenizin altyapısını sağlam kurguladığınızda karşınıza çıkabilecek sorunları öncesinde çözmüş oluyorsunuz. Türkiye’nin iki önemli sorunu var. Eğitim ve Girişimcilik. Biz Eğitim girişimcisiyiz. Sorumluluğumuz çok büyük, yaptığımız yatırımlarla, aldığımız sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için çabalıyoruz.”  

İNGİLİZCE VE SINIF ÖĞRETMENİ ARIYORUZ

Kalko, önceki yıllarda yüzde 4 olan özel okullaşma oranının son bir yılda yüzde 8’e geldiğini söyledi. Yapacakları yatırımlarla bunu yüzde 25’e çıkarmaya çalıştıklarını dile getiren Kalko, öğretmen ihtiyaçları bulunduğunu belirterek,   “Ülkemizde fizik, kimya, biyoloji ve birçok bölümde öğretmen fazlalığı varken, İngilizce, sınıf ve rehberlik öğretmeni bulmakta zorlanıyoruz” dedi.   

YURT DIŞINDA OKUL AÇMA HAZIRLIĞINDA

Geçen yıl 340 bin öğrenciye bakanlık tarafından teşvik verildiğini veteşviklerin artmasının özel okullara olan ilgiyi artırdığını söyleyen Kalko, teşviklerin daha da artmasının devletten özel okullara daha fazla öğrenci gelmesine olanak sağlayacağını ve devlet okullarının rahatlayacağını kaydetti. Kalko “15 Temmuz darbe kalkışması sonrasında ülkemizde çok şey değişti. Biz vatanına milletine faydalı bir nesil yetiştirmek için yola çıktık. Yurt dışında da bu anlamda çalışmalarımız olacak. Bakanlığımız Maarif Vakfı projesine destek verecek ve bu projede yer alacağız. FETÖ okullarının yurt dışında kapatılmasıyla birlikte bu açığı bizler tamamlayacağız” dedi. 

İSTANBUL’A ÜNİVERSİTE

Yeni okul hazırlıklarına başladıklarını söyleyen Kalko “iki yıl içerisinde İstanbul 3. bölgede üniversitemizi kuracağız” dedi Türkiye genelinde 51 kampüs 160 okulu bulunan Mektebim’in 2017-2018 eğitim öğretim yılında İstanbul Kartal, Kurtköy, Silivri,  Ankara  Mamak, Eryaman ve Yaşamkent, Kırklareli Lüleburgaz,  İzmir  Bornova Folkart Time ve Güzelbahçe, Antalya Muratpaşa, Konya Selçuklu, Bursa Özlüce, Samsun Atakum, Afyon Merkez, Tekirdağ Çorlu ve Trabzon Ortahisar Kampüsleri faaliyete girecek. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.