Maket Projeler Tüketici İçin Güvenilir Bir Yatırım

Maket Projeler Tüketici İçin Güvenilir Bir Yatırım

Yeni projelerden ev almak isteyen tüketiciler, maketten konut seçiyor. Türkiye'nin lider gayrimenkul firmalarından Remax Lot Brokerı Can Alisbah maket projelerin de tüketiciler için güvenli bir yatırım olduğunu açıkladı.

A+A-

Ankara'da pek çok başarılı proje satışına imza atan Can Alisbah maket projelerden konut alan yatırımcının artık 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeden ve cezai şart ödemeden satış sözleşmesinden cayabileceğim söyledi. Alisbah "Satış vaadi sözleşmeleri noter huzurunda yapılacak ve firma aldığı bedeli iade edecek." dedi. Yani yatırımcı aldığı konuttan 14 gün içinde ceza ödemeden vazgeçebilecek. 

Tüketicinin artık devir teslim tarihine kadar herhangi bir gerekçe göstermeden de sözleşmeden vazgeçebileceğini söyleyen Alisbah ancak bu durumda firmaların doğan masraflar nedeniyle sözleşme bedelinin yüzde 2'sine kadar tazminat talep edebileceğini ifade etti. Alisbah, "Bu düzenlemeyle birlikte tüketicilerin yüksek meblağlı ödemelerin söz konusu olduğu bu tip satışlarda daha güvenli bir yatırım sağlanıyor." dedi.

YATIRIMCILAR 36 AY İÇİNDE BİTMİŞ EVLERİNE KAVUŞACAK

Gayrimenkul satışında Avrupa 3.'sü, dünya 16.'sı Remax Lot Brokerı Alisbah; maketten konutta teslim sürelerinin artık 36 ayla sınırlı olduğunu hatırlattı. Yani yatırımcılar 36 ay içinde bitmiş evlerine kavuşacak. Alisbah maketten ev almanın bitmiş ev almak kadar güvenli ve karlı olduğunun altını çizdi. 

KDV İNDİRİMİ TÜKETİCİYE YANSIYACAK

Maket konut satışlarının kanun güvencesinin altına alınmasının ardından gayrimenkul sektörünün yüzünü güldüren bir diğer gelişme de KDV indirimi oldu. 18 yıldır gayrimenkul sektöründe adından söz ettiren Alisbah 150 metrekarenin üzerindeki konutların yüzde 18 olan KDV oranının %8'e düşürülmesinin sektörü hareketlendireceğini söyledi. Alisbah, "İndirim tüketiciye yansıyacak ve satışlar artacak." dedi. Konut almanın dana da kolaylaşacağını söyleyen Alisbah, "Karar gayrimenkul sektörü açısından büyük bir açılım." dedi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.