1. HABERLER

  2. EMLAK GÜNDEMİ

  3. Kiler GYO Kâr Dağıtımı Yapmayacak
Kiler GYO Kâr Dağıtımı Yapmayacak

Kiler GYO Kâr Dağıtımı Yapmayacak

Kiler GYO, KAP'a yaptığı açıklamada 2018 dönem sonu faaliyetlerine göre, dönem karı oluşmaması sebebiyle kar dağıtımı yapılmamasına karar verildi.

A+A-

Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) 2018 yılı dönem sonucu için genel kurula yapılacak teklif hakkında açıklama yaptı.

Kiler GYO'nun hazırlanan finansal tablolarında 144 milyon 230 bin 990 TL net dönem karı, Yasal Kayıtlara göre hazırlanmış mali tablolarında ise 61 milyon 460 bin 723,66 TL net dönem zararı ile gerçekleşti. 

Şirketin TTK ve Vergi Usul Kanunu hükümlerine uygun olarak tutulan yasal kayıtlarına göre dağıtılabilir dönem karı oluşmaması sebebiyle kar dağıtımı yapılmamasına karar verildi.

Kiler GYO'nun KAP açıklaması: 
Şirket Yönetim Kurulu şirket merkezinde toplanarak aşağıdaki kararı almıştır.

Şirketimizin 2018 yılı faaliyetleri sonucu;

Sermaye Piyasası Kurulu'nun (II-14.1) sayılı "Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği" çerçevesinde hazırlanan finansal tablolarında 144.230.990 TL net dönem karı, Yasal Kayıtlara göre hazırlanmış mali tablolarında ise 61.460.723,66 TL net dönem zararı ile gerçekleşmiştir.

Şirketimiz TTK ve Vergi Usul Kanunu hükümlerine uygun olarak tutulan yasal kayıtlarımıza göre dağıtılabilir dönem karı oluşmaması sebebiyle kar dağıtımı yapılmamasına,

a) Yasal kayıtlarımızda bulunan 61.460.723,66 TL tutarındaki net dönem zararının geçmiş

yıllar zararlarına eklenmesine,

b) TMS/TFRS'na uygun olarak hazırlanan finansal tablolarda bulunan 144.230.990 TL net dönem karının geçmiş yıllar karlarına eklenmesine,

hususunun Genel Kurulun onayına sunulmasına, katılanların oybirliği ile karar verilmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.