Kentsel Dönüşüm İstanbul'da 8 İlçeye Yaradı

Kentsel Dönüşüm İstanbul'da 8 İlçeye Yaradı

İstanbul'da yapılan kentsel dönüşüm projeleri Bakırköy, Bayrampaşa, Bağcılar, Esenler, Sarıyer, Ataşehir, Kartal ve Maltepe'yi geliştirdi.

A+A-

Riskli zemin, yapı ve yoğunluk gibi farklı parametrelerden dolayı İstanbul'un birçok ilçesinde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projeleri, şehrin büyük ölçüde yenilenmesini ve depreme dayanıklı olmasını sağlarken her beklentiye uygun gayrimenkul fırsatlarının da doğmasına neden oluyor.

LİSTEDE 8 İLÇE YER ALIYOR

İstanbul'da kentsel dönüşüm projelerinden en çok faydalanan 8 ilçe belirlendi. Listede; Bakırköy, Bayrampaşa, Bağcılar, Esenler, Sarıyer, Ataşehir, Kartal, Maltepe yer alıyor.

BAKIRKÖY'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM ARTIYOR

"Surdışı" olarak adlandırılan ve İstanbul'un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Bakırköy'de, binaların tamamına yakını 30-40 yılı aşkın bir geçmişe sahip oldukları için 1999 yılında küçük adımlarla başlayan kentsel dönüşüm çalışmaları her geçen yıl daha da artıyor.

BAYRAMPAŞA GELİŞİYOR

Bayrampaşa'daki cezaevinin Silivri'ye taşınması ile birlikte boşalan alana; hastane, otopark, metro istasyonu gibi farklı yapıların inşa edilmesi için çalışmalar yapılıyor.

İnşa edilecek bu yapıların arasında konut projeleri de yer alıyor. Yapılacak olan konut projelerinin ilk etapta sadece Bayrampaşa'da kentsel dönüşümün devam ettiği bölgelerdeki kişilere teslim edilmesi hedefleniyor

SARIYER'DE YOĞUN BİR ÇALIŞMA YAPILIYOR

2009 yılından beri kentsel dönüşüm projelerinin devam ettiği Sarıyer'de, gecekondu oranı yüksek alanlar bulunduğu için yoğun çalışmalar yapılıyor. Bu nedenle ilçe belediyesi, İBB ve TOKİ gibi oluşumlara ek olarak Çevre ve Sağlık Bakanlığı gibi farklı kuruluşlarla da koordineli olarak çalışmalar gerçekleştiriliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.