Kayseri'de 3,5 Milyon TL'ye İcradan Satılık Gayrimenkul!

Kayseri'de 3,5 Milyon TL'ye İcradan Satılık Gayrimenkul!

Kayseri İli Kocasinan İlçesi'nde yer alan betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş 20 yıllık bina 3 milyon 522 bin 783 TL bedelle icradan satışa çıkarıldı.

A+A-

Kayseri İli Kocasinan İlçesi'nde yer alan  betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş 20 yıllık bina 3 milyon 522 bin 783 TL bedelle icradan satışa çıkarıldı. 

T.C. KAYSERİ 8. İCRA DAİRESİ’NDEN TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Kayseri İl, Kocasinan İlçe, 9214 Ada No, 8 Parsel No, Erkilet General Emir mah. Kumluk mevki, 1.Kat 2 nolu mesken Bağımsız Bölüm Kayseri 2.İcra Hukuk Mahkemesinin 2016/167 E., 2016/381 K. sayılı 31/05/2016 tarihli ilamı ile kıymet takdiri kesinleşen taşınmaz da kat irtifakı tesisinin kurulmuş, taşınmaz üzerine bir bina inşa edilmiş olduğu, bağımsız bölümün bodrum kat+zemin kat +2 normal kattan oluşan betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, tahminen 15- 20 yıllık, mesken dairelerden oluşan ve bodrum hariç her katında 1’er adet mesken daire bulunan bir binanın 1.katındaki 2 nolu mesken daire olduğu, 180,00 m2 net alanlı, 4 oda + salon + mutfak + banyo + lw&wc + antre + hol + 2 balkon dan oluştuğu,

dört yöne cephesinin bulunduğu, iç kapı doğramalarının ahşap, pencere doğramalarının pvc ve ısı camlı ve demir korkuluklu, daire giriş kapısının dekoratif kaplamalı saç kapılardan olduğu; zeminlerinin salon ve odalarda laminat parke, ıslak hacimlerde seramik, diğer yerlerde mermer kaplamalı olduğu; duvarlarının ıslak hacimlerde tavana kadar seramik fayans kaplamalı, diğer yerlerde alçı sıva üzerine plastik boyalı, mutfak tezgah ve dolaplarının yapılı olduğu, antrede vestiyer dolabının bulunduğu, bireysel doğalgaz kombi ile ısıtılan meskenlerden olduğu, çevresinde günlük ihtiyaçların karşılanabileceği alış-veriş yerlerinin sınırlı olduğu, elektrik, su, yol, doğalgaz, kent içi toplu ulaşım, eğitim, sağlık, belediye çöp toplama ve temizlik hizmetleri gibi kentsel kamu hizmetlerinden yararlanma imkanının bulunduğu bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.

Adresi: Erkilet General Emir Mah. Fevzi Çakmak 2.Cad. No: 16 Can. Apt. Kat: 1 Daire: 2 Kocasinan/KAYSERİ

İmar Durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 3 katlı ayrık nizam konut alanı olarak ayrılmış imar parseli

Kıymeti: 180.000,00 TL 

1. Satış Günü: 22/11/2016 günü 09:40 - 09:45 arası

2. Satış Günü: 20/12/2016 günü 09:40 - 09:45 arası

 

Satış Yeri: KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 (YENİ ADLİYE SARAYI

KARŞISI) KOCASİNAN/KAYSERİ

Satış Şartları: 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden

önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50’sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50’sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla

bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133’üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/20203 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 07/10/2016

Not: İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.

(İ.İ.K. 127. Mad.) 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.