Kaçak Müteahhit İhbar Hattı Kuruluyor!

Kaçak Müteahhit İhbar Hattı Kuruluyor!

Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili Deniz Karataş, sayıları gün geçtikçe artan ve hem müteahhitleri hem de konut satın alan kişileri huzursuz eden ‘kaçak inşaat ve kaçak müteahhitlik’ ile ilgili ihbar hattını hayata geçirmek için gere

A+A-

Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, ülkemizde sayıları gün geçtikçe artan ve hem müteahhitleri hem de konut satın alan kişileri huzursuz eden ‘kaçak inşaat ve kaçak müteahhitlik’ ile ilgili ihbar hattını hayata geçirmek için gerekli başvuruları yapmaya hazırlandıklarını söyledi.

“KAÇAKLA MÜCADELEYE ARALIKSIZ DEVAM”

Üyelerimizin ve vatandaşlarımızın haklarını koruyabilmek adına, kaçak inşaat ve kaçak müteahhitlik ile ilgili mücadelelerin sürdürüldüğünü belirten Antalya İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, “Derneğimiz ülkemizde sayıları gün geçtikçe artan ve hem müteahhitleri hem de konut satın alan kişileri huzursuz eden ‘kaçak inşaat ve kaçak müteahhitlik’ ile ilgili ihbar hattını hayata geçirmek için gerekli başvuruları yapma hazırlığındadır. Kaçak inşaatları ve kaçak müteahhitliği önlemek için devreye girmesini arzu ettiğimiz  ‘ALO …’ ihbar hattı ile kaçak müteahhitler ve inşaatlar tespit edilecek ve ilgili yasa kapsamında gerekli olan cezai yaptırımlar uygulanması daha kolay olacaktır. ANTMUTDER bu konuda gerekli hassasiyeti göstermekte, gelen ihbarları ilgili makamlara bildirerek takibini yapmakta ve gözetim altında tutulmalarını sağlamaktadır” diye konuştu.

KAYITLI OLUP OLMADIĞINA DİKKAT

Kaçakla mücadelede ilk başvuru yapılması gereken kuruluşun yerin bulunduğu ilgili belediye olduğunu ifade eden Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Genel Başkan Vekili Deniz Karataş şu ifadelere dikkati çekti:

“Derneğimiz her fırsatta, telefon ve mail yolu ile bize şikâyet ve önerilerini ulaştıran vatandaşlarımızı, mal sahiplerinin inşaata başlamadan önce, anlaşma yapacağı müteahhidin ANTMUTDER’e kayıtlı olup olmadığından emin olmaları gerektiğini, aksi halde mağdur olabilecekleri konusunda bilgilendirmektedir. Müteahhit olan kişinin ilgili meslek odasına kayıtlı olup olmadığı, Antalya Çevre Şehircilik il Müdürlüğü’nde müteahhitlik kaydının olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kaçakla mücadelede ilk başvuru yapılması gereken kuruluş, yapı neredeyse ilgili belediyedir. Ayrıca Vatandaşlarımızın daha hızlı ve net sonuç almaları için, hükümetimiz tarafından kurulan BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi)’ne yapılan şikâyet ve önerilerini iletmeleri gerekmektedir”

Başkan Karataş, kaçakla mücadelede en etkin çözüm için, ‘Müteahhitlik Hizmet Yasasının’ bir an önce çıkarılmasını gerektiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.