Gölcük'e Yeni Hastane Müjdesi!

Gölcük'e Yeni Hastane Müjdesi!

Gölcük Belediye Meclis Toplantısının Mart ayı ayağı Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıda Gölcük'e kazandırılması planlanan hastane de ele alındı.

A+A-

Gölcük Belediye Meclis Toplantısının Mart ayı ayağı Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Meclis toplantısında saygı duruşunun ardından gündem maddelerine geçildi.

 
Toplantının gündeminde;

 

İmar Komisyonu’nun, İhsaniye Çiftlik Mahallesi, G23c.03d.4a uygulama imar planı paftası, 15 ada 1 ve 7 nolu parsellere ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı ile ilgili raporu.

-Oy birliği ile kabul edildi.

 

İmar Komisyonu’nun, Merkez Mah. 105 ada 1 nolu parsele ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı ile ilgili raporu.

-Oy birliği ile kabul edildi.

 

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün, Şirinköy Mahallesi, G23c.07a.2c ve G23c.07b.1d uygulama imar planı paftaları, 985 ve 992 nolu parsellere ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı teklifi.

-Oy birliği ile kabul edildi.

 

Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün, G23c.02d.2d, G23c.02d.3a, G23c.02d.3d, G23c.02d.4b ve G23c.02d.4c uygulama imar planı paftalarında kalan Yenimahalle deresi ve yol bağlantılarının imar planlarına işlenmesini içeren 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tadilatı teklifi.

-Oy birliği ile kabul edildi.

 

Yazlık Kadırga Mevkiinde mevcut alanda Yap İşlet Kirala Yöntemi ile Sosyal Tesis Yapımı ile ilgili maddeler yer aldı.

-Oy birliği ile kabul edildi.

 
Gölcük’e Yeni Hastane Yapılacak

 

Gündem maddelerinin görüşülmesinin akabinde, Değirmendere Migros’un olduğu yerin önemli bir nokta olduğunu dile getiren Başkan Ellibeş, Malumunuz mevcut hastanenin yanında ihale yapılmıştı. Hedef şuydu, kısım kısım yapılırken hastane de ameliyatlar devam edecekti. Ama yapılan inceleme sonucunda yıkımlar esnasında ameliyatların yapılamayacağı göründü. Yani 2 yıl boyunca ameliyatlar olmayacaktı. Bizler de bu duruma yeni çare aradık. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra askeri hastanenin sivilleşmesi etkili oldu. Orada da sivillerin girmesi konusunda bazı sorunlar oldu. Milli Savunma Bakanımız Fikri Işık Gölcük’e geldi. Askeri hastanenin içerisinde 20 milyon ek yatırım lazım oldu derken, Donanmamızın da uygun görülmesiyle Migros alanı gündeme geldi. Orası toplam 36 bin metrekarelik bir alanı teşkil ediyordu. Sağlık Bakanlığı madem bir alan yapacağız, 36 bin kare küçük dedi. Bizlerde yeni arayışta bulunduk. Bizler de yapılan çalışmalar neticesinde alan 53 bin metrekareye çıktı. Bowling salonu ve bacada dahil olmak üzere o bölgeye 200 yataklı yeni Hastane kazandıracağız. Mevcut ihalenin revize edilerek zaman kaybedilmemesi adıyla o bölgede zemin etütleri yapılıyor. Kesin uygulama olmak üzere hastanemiz bu alanda inşa edilecek. Hastaneye ulaşım kolaylaştırılacak” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.