Emlak Konut Ve GYODER Kampanyasında Son Hafta

Emlak Konut Ve GYODER Kampanyasında Son Hafta

TOKİ, Emlak Konut ve GYODER’in kampanyalarıyla başlattıkları konut atağı, tüm hızıyla sürüyor.

A+A-

Vatandaşın ev sahibi olmasını kolaylaştırmak ve darbe girişiminin ardından konut pazarını canlandırmak için TOKİ, Emlak Konut ile Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin (GYODER) yaptığı kampanyalar hem firmaların, hem tüketicileri avantajlı konuma getirecek.

SATIŞ KAMPANYASI DÜZENLENİYOR

Bu kapsamda 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Emlak Konut GYO’nun yüklenicileriyle başlattığı yüzde 20 peşin, yüzde 0.70 faiz oranı ve 120 ay vadeli satış kampanyasına GYODER üyeleri de dahil olmuştu. Böylece 86 proje için kampanya geçerliliği devam ediyor. 39 firmanın yer aldığı kampanyada 56 bin konut, 3 bin 200 ofis yer alıyor.

Kampanyanın geçerlilik tarihi 1 Ağustos - 31 ağustos olarak belirlenmişti. Ayrıca aynı koşulları içeren ancak Emlak Konut veya GYODER bünyesinde olmayan firmalar da kampanya yapıyor. Kampanyalı son haftaya girilirken vatandaş uygun ödeme koşullarından faydalanmak için alım yapmayı sürdürüyor. Firmalar ise darbe girişimi ardından ‘gerekirse kârdan vazgeçeceğiz’ açıklamasıyla ekonomiye destek olmaya devam ediyor.

KAMPANYANIN OLUMLU ETKİLERİ GÖRÜLÜYOR

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, kampanyaya başlarken en önemli amaçlarının, 15 Temmuzda yaşanan acı olayların her kesimin birlikteliğiyle aşılmasıyla beraber, ekonomide ve sektörde oluşabilecek olumsuz etkilerin ortadan kaldırması olduğunu belirtti.

Kurum, “Bu esasla projelerimizi beraber yürüttüğümüz yüklenicilerimizle birlikte bu kampanyaya karar verdik ve uygulamaya başladık. Geldiğimiz noktada kampanyanın olumlu etkilerini şimdiden görmekteyiz. Nihai satış verileri ancak Ağustos ayı sonunda netleşecek fakat şu anda bile, geçmiş yıllardaki aynı döneme ait satış adetlerinin ve tutarlarının çok üzerine değerlere ulaşacağımız görülmektedir. Kampanya piyasada kendinden fazlasıyla söz ettirdiğini ve amacına ulaştığını gözlemlemekteyiz. Sonuç olarak, şirketimiz, geleneksel olarak düşük satışların gerçekleştiği Ağustos ayını, kampanyanın pozitif etkisiyle çok başarılı olarak tamamlamak üzere bulunmaktadır”dedi.

Dev kampanyada son hafta coşkusu

SÜRE UZATILABİLİR

Kampanyalı satışlar başladığında firmalar konut kredisi faiz oranlarına dikkat çekerek, yüzde 1.20’lere çıkan faiz oranının düşmesiyle daha çok satış yapılacağını açıklamıştı.

Çağrılara karşılık veren kamu ve özel bankalar ise faiz oranlarını 0.80’e kadar çekti. Bu sayede vatandaşın ötelediği konut talebi de hızla satışa dönmeye başladı. Firmalar ise, düşen faiz oranlarını işaret ederek, kampanyalı satışların ağustos ayı sonrasında da devam edebileceği sinyalini verdi.

Dev kampanyada son hafta coşkusu

"MİLLİ BİR GÖREV"

GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, kampanyalarını ‘milli bir görev’ bilinciyle başlattıklarını belirterek, kısa süre içinde sektöre büyük bir hareketlilik ve canlılık oluşturduğunu söyledi. Torun, “Satış ofislerinde ziyaretçi trafiği önemli oranda arttı. Bu hareketlilik satışlara da yansıdı. Yakaladığımız bu olumlu havanın devam etmesi için GYODER olarak üstümüze düşenleri bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Amacımız kâr beklentisinden önce bir ekonomik seferberlik. Üretmeye, inşa etmeye, istihdam sağlamaya devam ediyoruz. Şantiyelerimiz ve satış ofislerimiz çalışıyor. İşimizin başındayız” dedi.

Bundan sonra da sektörü güçlü ve ayakta tutmak için bu kampanyaya benzer kampanyalar düzenleyeceklerini anlatan Torun, “Yurt dışında da tanıtım toplantıları yapıp, ülkemizin algısını yükseltmek için çalışmalar yapacağız. Gayrimenkul sektörü olarak birlikteliğimizi bu dönemde daha da güçlü bir şekilde ortaya koyup, yurt dışındaki negatif algıyı kırmak, bireysel ve kurumsal yatırımcılara doğruları hızlı bir şekilde aktarmak için daha etkin bir lobi faaliyeti yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.