Emlak Konut GYO 4 Bin 500 Konutu Satışa Çıkarıyor

Emlak Konut GYO 4 Bin 500 Konutu Satışa Çıkarıyor

Emlak Konut, Ankara, Kocaeli-Gebze ve Niğde'de orta ve ortanın altına hitap eden 4 bin 500 konutu satışa sunuyor.

A+A-

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, gayrimenkul sektörüyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's'in kararına ilişkin, "Bu not indirimine ne yatırımcılar ne de biz inanıyoruz. Ekonomimiz sağlam bir şekilde duruyor ve daha emin adımlarla geleceğe gideceğimize inanıyorum" diye konuştu.

"TEŞVİKLERİN DEVAM EDECEĞİNİ ÜMİT EDİYORUZ"

İnşaat sektörünün toplam istihdamda yaklaşık yüzde 8 paya sahip olduğunu, bu açıdan inşaat ve gayrimenkulün ülke adına çimento ve demirden çok daha büyük anlamlar taşıdığını belirten Kurum, "Sektörün önemine istinaden, sıklıkla gayrimenkul sektörünü hareketlendirmeye yönelik önemli olduğunu düşündüğümüz noktalara dikkat çekmeye çalışıyoruz. Tapu harçlarının daha makul seviyelere çekilmesi, ilk defa konut alacaklara yönelik avantajlar sağlanması, konutlarda yüzde 1, yüzde 8 veya yüzde 18 gibi KDV oranlarının belirleyen, arsa rayiç bedellerinin hesaplanmasında değişikliğe gidilmesi daha önce de dile getirdiğimiz öneriler. Konutta kredi kullanma oranının artırılması, 150 metrekareden büyük konutlarda KDV'nin düşürülmesi gibi gelişmeler, sektöre bakış açısının çok olumlu olduğunu gösteriyor. Sektöre canlılık getirmeye yönelik bu tür teşviklerin devam edeceğini ümit ediyoruz." dedi.

Darbe girişiminden sonra hayata geçirdikleri satış kampanyasında ağustosta 2 bin 547 adet bağımsız bölüm karşılığı yaklaşık 2 milyar liralık satış gerçekleştirdiklerini, bu rakamın yılın ilk 7 ayına denk geldiğini bildiren Kurum, yıl sonuna kadar uzatılan kampanya ile şirketin 2016 hedeflerine yaklaşacağını belirtti.

Emlak Konut GYO 4 bin 500 konutu satışa çıkarıyor

4 BİN 500 KONUT SATIŞA SUNULACAK

Murat Kurum, Ankara, Kocaeli-Gebze ve Niğde'de orta ve ortanın altına hitap eden 4 bin 500 konutu ekimin sonu ve kasımın başı itibarıyla satışa sunacaklarını belirterek, "Burada da tarihi bir satış ve talep bekliyoruz. Bunun 2 bini Ankara'da, 2 bini Gebze'de ve 500 adedi Niğde'de olacak" ifadelerini kullandı.

Başakşehir-Kayabaşı bölgesinde bugüne kadar 12 bin 300 bağımsız bölümün ihalesini gerçekleştirdiklerini kaydeden Kurum, bunların 9 bin 500'ünü sattıklarını, şu anda satılmayı bekleyen sadece 2 bin 500 adet bağımsız bölüm olduğunu açıkladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.