Dusit International Maslak 1453 Projesiyle Geliyor

Dusit International Maslak 1453 Projesiyle Geliyor

Maslak 1453’te B3 ve C15 kulelerini alan Abduljawad Holding, 4 kıtada 29 turizm tesisi işleten Dusit International ile B3 blok için anlaştı.

A+A-

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, "Dusit International ile Abduljawad Holding, Türkiye'nin güçlü ekonomisine ve istikrarına güvendiklerini gösterdiler. Yaklaşık 250 milyon dolar değerinde bir yabancı yatırımı konuşuyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Ağaoğlu Şirketler Grubundan yapılan açıklamaya göre, Maslak 1453’te B3 ve C15 kulelerini alan Abduljawad Holding, 4 kıtada 29 turizm tesisi işleten Dusit International ile B3 blok için anlaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ağaoğlu, Tayland merkezli küresel bir marka olan Dusit International ile Abduljawad Holding'in dünyaya örnek olacak cesur bir kararla Türkiye'ye yatırım yaptığını belirterek, "Türkiye'nin güçlü ekonomisine ve istikrarına güvendiklerini gösterdiler. Yaklaşık 250 milyon dolar değerinde bir yabancı yatırımı konuşuyoruz. Bu girişimin maddi değeri kadar sembolik değeri de var." ifadelerini kullandı.

Açıklamada Ağaoğlu, şunları kaydetti:

"Türkiye’ye, Maslak 1453'e yeni global markalar getirme hazırlığı içinde olan yabancı yatırımcılarımız olduğunu biliyorum. Türkiye'ye ve Ağaoğlu'na güvendiklerini söyleyen, bizimle yatırım fırsatlarını görüşen güçlü yabancı sermaye grupları var. Dusit Grubu 4 kıtada 29 operasyonu yönetiyor. Avrupa'ya giriş kararını verdiler ve bunun için Türkiye'yi ve Maslak 1453 projesini seçtiler. Bizim için bir gurur kaynağı oldu. Kredi derecelendirme kuruluşlarının masa başında ve politik kaygılarla değerlendirme yaptığını görüyoruz. İstedikleri kadar 'Türkiye için yatırım yapılamaz' diye görüş bildirsinler. Uluslararası yatırım bankaları müşterilerine yolladıkları maksatlı raporlarında, istedikleri kadar 'Türkiye riskli bir ülkedir' desinler. Onlara da, varsa Türkiye'den çıkmayı düşünen markalara da en iyi cevap bu masada atılacak imzalardır.

Türkiye ekonomisi günlük düşünenlerin değil, stratejik karar alanların kazançlı çıkacağı bir ekonomidir. Daha önce de söylediğim gibi Türkiye ekonomisi 15 Temmuz sabahından itibaren zincirlerinden kurtuldu. Türkiye'de ve yurt dışında her fırsatta yabancı yatırımcılarla görüşmeler yapıyoruz. Türkiye ekonomisine ve istikrarına güvenenlerin sayısı sanıldığından çok daha fazla. Türk yatırımcılara da sesleniyorum. Bugünün Türkiyesi'nde cesaretle yatırım kararı almak, 15 Temmuz gecesi hain darbe girişimine karşı F16'lara ve tanklara karşı durmak kadar değerlidir."

Ağaoğlu, Maslak 1453’ün 100 bini aşan nüfusuyla global markalar için şimdiden çekim merkezi olduğunu anlatarak, Suudi yatırımcı Abduljawad Holding'in geçen yıl da bir başka global business rezidans markası Ascott ile yine burada anlaşma imzalandığını, yabancı yatırımcıların ve dünyaca ünlü markaların Maslak 1453'ü seçmesinin tesadüf olmadığını kaydetti.

Maslak 1453'te 4 bin 800 konutun yarısından fazlasının daire sahiplerine teslim edildiğini aktaran Ağaoğlu, "Mayıs ayına kadar teslimleri tamamlıyoruz. 2 bin dairenin sakinleri yerleşti. Yine mayıs ayına kadar Türkiye'nin en modern ve ileri teknoloji ile donatılmış üniversite kampüsü hizmete girecek. 2017'nin yaz ayları bitmeden 120 bin nüfusa ulaşacağız. Yerli ve yabancı markalar şimdiden Maslak 1453'te yer kapmak için sıraya girdi. Maslak 1453'ü Emlak Konut'un hasılat paylaşımı modeliyle inşa ettik. Emlak Konut'un kasasına söz verdiğimizin 3 katı kaynak aktardık. Bu projeyi her fırsatta baltalamak isteyenlerle mücadele ede ede bugünlere geldik. Biz kazandık, devlet kazandı, yatırımcımız kazandı, Türkiye kazandı.” değerlendirmesinde bulundu.

Avrupa'da yatırım kararı alan Dusit'in İstanbul'u ve Maslak 1453'ü seçmesinin bir Türk vatandaşı olarak kendisine gurur verdiğini ifade eden Ağaoğlu, şunları kaydetti:

"Böylece Türkiye, Maslak 1453 üzerinden Tayland ve Uzak Doğu sermayesinin radarına girmiş oldu. Buna vesile olan Dusit Thani Maslak'ın çok başarılı olacağına, Grubun en kazançlı operasyonlarından biri haline geleceğine ve yakında Türkiye'de yeni yatırımlara imza atacaklarına olan inancım tamdır. Her iki gruba da başarılar diliyorum. Bol kazançları olsun. Türkiye ekonomisine güvenmekle ne kadar isabetli bir adım attıklarını görecekler. Bu örnek kararları için tekrar teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun."

Dusit International Grup Üst Yöneticisi (CEO) Suphajee Suthumpun, Abduljawad Holding ile yaptıkları ortaklık neticesinde Dusit Thani markasını Türkiye’ye ilk kez getirmekten dolayı memnun olduklarını, Dusit Interntional olarak Türkiye’ye güvendikleri için geldiklerini bildirdi.

Abduljawad Holding AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ehsan Abduljawad ise Dusit Thani Maslak İstanbul'un 2018 yılında hizmete gireceğini ifade ederek, proje için daha sonra uzatma opsiyonlu olmak üzere 14 yıllık bir kontratlarının bulunduğunu kaydetti.

Abduljawad, Ağaoğlu Grubu ile Yeniköy’de başka bir yatırımlarının daha olduğunu ve 2017 yılının ilk çeyreğinde başlamayı hedeflediklerini ifade etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.