Dünyanın En Büyük Ebatlı Seramikleri Sektör Profesyonelleri İle Buluştu

Dünyanın En Büyük Ebatlı Seramikleri Sektör Profesyonelleri İle Buluştu

NG Kütahya Seramik, mermer, inşaat ve yapı malzemeleri sektörlerinde faaliyet gösteren firma temsilcileri ile bir araya geldi. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen sektör profesyonelleri NG Stone ürünlerini Showroom’da inceledi.

A+A-

Dünya seramik sektörünün öncü markalarından NG Kütahya Seramik, yeni nesil tasarımlarını ve inovatif ebatlı ürünlerini, müşteri ve sektör profesyonelleriyle buluşturmaya devam ediyor. NG Stone serisini ilk kez Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı UNICERA’da Türkiye ve dünyaya tanıtan NG Kütahya Seramik, bu kez inşaat, mermer ve yapı malzemeleri alanında faaliyet gösteren sektör profesyonellerini NG Stone serisinde yer alan ürünlerle ilgili daha detaylı bilgi vermek üzere Afyonkarahisar’da buluşturdu. Türkiye’nin dört bir yanından gelen firma temsilcileri Afyon’daki showroomu ve Kütahya’da bulunan NG Stone serisinin üretildiği son teknolojilere sahip endüstri 4.0 fabrikasını gezme olanağı buldular.

1715761542-img-1315.jpg

TÜRKİYE’DE ÜRETİRİZ DEDİK VE YAPTIK

4 gün süren etkinliğin sonunda düzenlenen gala gecesinde konuşan NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, dünyanın en büyük ebatlı seramiklerinin yer aldığı NG STONE serisinin son teknoloji imkanlarla üretildiğini söyledi. Bu teknolojiyi Türkiye’ye taşıyabilmek için çok iyi araştırıp hazırlandıklarını vurgulayan Güral, sözlerine şöyle devam etti: “Araştırma ve hazırlığımız bir seneyi aştı. Türkiye’de seramik olarak neleri ithal ediyoruz, bunları üretebilmek için hangi teknolojilere ihtiyaç duyuyoruz bunu araştırdık. Zaten NG grubu olarak ulaştığımız bir teknoloji ve üretim kapasitesine sahiptik. Makinelerimizin siparişlerini verdik. Makinelerin gelmesi, kurulması ve üretim aşamasına geçilmesi sadece bir senede tamamlandı. 28 Şubat 2024 tarihinde bugün NG STONE serimizi ürettiğimiz fabrikamızın açılışını yapmak nasip oldu. Yıllardır fuarlara gidiyorum oralarda hep gördüğüm ebatların giderek büyüdüğüydü. Avrupa’da Amerika’da metrelerle ifade edilen ebatlarda seramikleri gördük. Neden bunları ithal ediyoruz, ülkemizin dolarlarını, Euro’larını dışarıya veriyoruz? Diye düşündüm ve biz bunları Türkiye'de yaparız dedim ve bu projeyi hazırladım.’’

YERLİ VE MİLLİ ÜRETİM

Dünyanın en büyük ebatlı seramiklerini İtalya, İspanya ve Hindistan’dan sonra Türkiye’nin de üretmeye başlamasının gurur verici olduğunu ifade eden NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral, sözlerini şöyle sürdürdü: “NG STONE ürünlerimizi sizler de showroomda görme ve yakından inceleme fırsatı buldunuz. Karadeniz’den Akdeniz’e, Doğu Anadolu’dan Ege’ye yurdumuzun her noktasından bugün burada dostlarımız var. Türkiye’nin her yerinden birlikte iş yaptığımız misafirlerimiz burada ise bu markamıza olan güven ve inancın sayesindedir. Değerli dostlarım, ülke hepimizin. Ekonomiyi ayakta tutan KOBİ’sinden büyük üreticilerine bizleriz. Bizler ekonomiyi canlandıracağız, bizler ekonomiyi ayakta tutacağız. Tabi bunun da belirli şartları var. Babam Nafi Güral bana hep derdi ki, önce kendi şehrinden al, burada yoksa yakındaki illerden ya da bölgenden al. Çaren yoksa en son ithalat yap. Bu ebatların üretimi olmadığı için hep ithalat yapılmak zorunda kalındı. NG grubu olarak biz üretime geçtik. Başka firmalar da üretmeye başladı. Ancak sizlerden ülkemizin Dolar ve Euro’larını içerde bırakıp yerli ve milli olan ürünleri tercih etmenizi ve kullanmanızı özellikle rica ediyorum. Bu hepimizin görevidir. İnanın yurt dışından gelen ürünlerin tek özelliği sadece İtalyan ve İspanyol menşei olması. Makine, teçhizat, hammadde vs. bunlar şu anda Türkiye'de 2-3 fabrikanın fazlasıyla sahip olduğu imkânlardır. Bizim NG ailesi olarak hayalimiz şudur: Çalıştığımız sektörlerde ülkemizin cari açığına vesile olan ithalat ürünlerinin önünü kesebilmek…’’

BERABER YÜRÜYELİM, BERABER ÇALIŞALIM

İthalatın dolar ve Euro bazında peşin yapılmak zorunda olduğunun altını çizen Erkan Güral, “Bizler aynı ürünleri sizlere TL olarak, hatta taksitle verebilmeyi ve dolar mı, Euro mu kaygısı yaşamadan rahatlıkla ticaretinizi yapabileceğiniz bir ortamı sizlere sağlamayı amaç edindik. İnandığımız şeyleri hep yaptık, biz buna da inanıyoruz. İstiyoruz ki, işlerimiz ülkemiz ekonomisine çok daha güzel ve katma değer katacak şekilde olsun. Sizler de bizlere destek verin. Ülkemiz için bunu hep beraber yapalım. Düsturumuz her zaman şu: Ya ilk olalım ya da ilk olamıyorsak en iyisi olalım. Arzumuz, beraber yürüyelim, beraber çalışalım. Ülkemiz ekonomisi için elimizden gelen tüm gayretleri evlatlarımız adına açalım” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.