Demiryolları Aliağa'da 140 Taşınmazı Kamulaştıracak

Demiryolları Aliağa'da 140 Taşınmazı Kamulaştıracak

Demiryolları 3. Bölge Malzeme Müdürlüğü’nün, Aliağa – Bergama Demiryolu Projesi dahilinde kamulaştırma çalışmaları kapsamına aldığı bin 140 adet taşınmazın ada ve parsel numaraları belli oldu.

A+A-

T.C Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yatırım programına alınan Aliağa – Bergama Demiryolu Projesi kapsamında kalan bölgeler için kamulaştırma çalışması hazırlıkları devam ediyor.

İŞTE KAMULAŞTIRMA YAPILACAK ALANLAR

Devlet Demiryolları 3. Bölge Malzeme Müdürlüğü’nce Aliağa-Bergama Demiryolu Projesinin Aliağa Kısmı Yapım İşi Kapsamında, Aliağa Merkez, Çaltılıdere, Kalabak, Hacıömerli, Bahçedere, Yukarışakran ve Aşağışakran Mahalleleri İle Aliağa-Bergama Demiryolu Projesinin Bergama Kısmı Yapım İşi Kapsamında, Zeytindağ, Tekkedere, Yenikent, Kurfallı, Eğrigöl, Karahıdırlı, Ertuğrul, Atatürk, Fevzipaşa Mahalleleri sınırları içinde yer alan bin 140 adet taşınmazın değerlerinin belirlenmesi için geçtiğimiz Mayıs ayında ihaleye çıkmıştı.

ÇOK SAYIDA KATLI APARTMAN, TARLA, ZEYTİNLİK KAMULAŞIYOR

Proje kapsamında kamulaştırılacak alanlar içinde Aliağa Merkez’de, arsa, mera, tarla, yol, zeytinlik, dere, orman, çok katlı apartman, 9 adet 5 katlı 10’ar daireli bina; Çaltıdere, Kalabak ve Hacıömerli’de arsa, tarla, mera ve yol; Yukarışakran ve Aşağışakran’da tarla ve çok sayıda zeytinlik bulunuyor.

Bergama Zeytindağ, Tekkedere, Yenikent, Kurfallı, Bozköy, Eğrigöl, Karahıdırlı, Ertuğrul, Atatürk ve Fevzipaşa mahalle ve köylerinde ise Aliağa ilçesindeki benzer taşınmazlar kamulaştırılacak.

İhale sonrasında yüklenici firma tarafından bin 140 adet taşınmaz için Kıymet Takdir Raporları ve Savunmaya Esas Raporlar hazırlanarak 3. Bölge Müdürlüğü’ne sunulacak.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.