1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Çeşme'de 3.7 Milyon TL'ye İcradan Satılık Arsa
Çeşme'de 3.7 Milyon TL'ye İcradan Satılık Arsa

Çeşme'de 3.7 Milyon TL'ye İcradan Satılık Arsa

Çeşme İnönü mahallesinde 1.448 metrekarelik konut imarlı arsa icradan satışa çıktı. Arsanın satış bedeli 3 milyon 700 bin TL olarak belirlendi. İhalesi 9 mayısta yapılacak.

A+A-

ÇEŞME(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri İzmir İli, Çeşme İlçesi , İnönü Mahallesi Marmara mevkiinde 5519 Ada, 4 Parsel, nosunda kayıtlı 1488 M2 miktarındaki Taşınmaz tapu kaydında bulunan üzerindeki damlar ve Belediye mezbahası Çeşme Belediyesine aittir şerhi tapu kaydında baki kalmak şartı ile ihalesi yapılacaktır. hali hazırda taşınmaz üzerinde harhangi bir yapı ve inşaat bulunmamaktadır.
Adresi Çeşme İsmet İnönü mahallesi 2051 sokağa cepheli boş arsa vasıflı
Yüzölçümü 1.488 m2
Arsa Payı Tamamı
İmar Durumu Celbedilen imar durumuna göre söz konusu parsel imar planında Ticaret alanında kalmaktadır. Bağımsız birim cephe ve derinliği 3 metreden az olamaz gelişme alanındadır. TAKS 0.50 KAKS 1.00 nispetindeiki kat 6,80 metre yüksekliğinde inşaat yapılabilir niteliktedir.
Kıymeti 3.720.000,00 TL
KDV Oranı %18
1. Satış Günü 09/05/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü 11/06/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : ÇEŞME ADLİYESİ 1. KAT İHALE ODASINDA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.