Büyükçekmece'de 28 Milyona Satılık 5 Dönümlük Arsa

Büyükçekmece'de 28 Milyona Satılık 5 Dönümlük Arsa

Büyükçekmece 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu, Büyükçekmece Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan arsayı açık artırmayla satışa çıkardı. TÜYAP Kongre Merkezi karşısındaki, 5 bin 752 metrekare büyüklüğündeki arsanın satış fiyatı 28 milyon 762 bin 950 TL

A+A-

T.C. Büyükçekmece 2. (Sulh Hukuk  Mah.) Satış Memurluğu, Büyükçekmece Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan arsayı satışa çıkardı. TÜYAP Kongre Merkezi karşısındaki, 5.752 metrekare yüzölçümlü arsanın satış bedeli 28 milyon 762 bin 950 TL olarak belirlendi. 

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/3 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli Özellikleri:

 

TAŞINMAZIN TAPU KAYDI Özellikleri :

 

İstanbul İli, Büyükçekmece İlçesi,Kapıkarakolu mevkii, 406 ada, 17

parsel sayılı 5.752,59 metrekare yüzölçümlü, arsa

Nitelikleri : Satışa konu taşınmaz İstanbul, Büyükçekmece İlçesi, Cumhuriyet mah. G

27 sokakta, tapunun 406 ada, 17 parsel numarasında kayıtlı 5.752,59 metrekare miktarındaki arsa vasıflı taşınmazın tamamı niteliğindedir. D100 Karayolunda ayrılan eski Hadım köy yolunu dik kesen G 27 sokak ve Yelpaze sokak ile bu sokakları kesen G 46 sokak olmak üzere 3 kadastral yola cephesi bulunan ve tamamı 5.752,59 m2 alana sahip arsa düz satıhlı arsa vasfında olup, parsel etrafı tel çit ile çevrili durumdadır.Satışa konu arsa TÜYAP kongre ve fuar merkezinin karşısında, D100 karayoluna takribi 150 m. Mesafede yer almakta olup, alt ve üst yapısı tamamlanmış, her türlü Belediye ve sosyal imkandan istifade edecek konumda, civarın yoğun talep gören ticaret sahasında yer almaktadır.

Yüzölçümü : 5.752,59 m2

Arsa Payı : -

İmar Durumu : Büyükçekmece Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüünün

22.02.2016 tarih, 10660-2 sayılı imar durumu yazısına göre Büyükçekmece İlçesi, Cumhuriyet mah. 406 ada, 17 parsel sayılı taşınmaz 17.06.2004 onay tarihli ve l/l000 ölçekli Büyükçekmece Uygulama İmar Planında emsal: 1.00, h: 9.50 m. Ticaret alanında kalmaktadır denilmiştir.

 

Kıymeti : 28.762.950,00 TL

KDV Oranı ;%I8

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi

1. Satış Günü : 23/11/2016 günü 14:20 - 14:30 arası

2. Satış Günü : 28/12/2016 günü 14:20- 14:30 arası

Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU -EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar csatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde

(10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

(İİKm.126)_

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmekledir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.