Bursa Osmangazi'deki 8 Bina Yıkıldı!

Bursa Osmangazi'deki 8 Bina Yıkıldı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’yı, daha yaşanabilir bir kalite kenti haline getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında, Osmangazi İlçesi’ndeki Namık Kemal Mahallesi’nde kamulaştırılan 8 binanın yıkımı yapıldı.

A+A-

Büyükşehir Belediyesi tarafından Osmangazi İlçesi’nin Namık Kemal Mahallesi’nde kamulaştırılan binalar yıkıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte yıkım çalışmalarını yerinde inceledi.

Başkan Altepe, Namık Kemal Spor Kulübü’nün de bulunduğu alanda yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Büyükşehir Belediyesi olarak Bursa’nın daha yaşanabilir ve sağlıklı bir kalite kenti olması amacıyla çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Osmangazi İlçesi başta olmak üzere kent merkezindeki ilçelerimizde yapılaşmanın bittiği ve sosyal donatı alanlarının olmadığı bölgelerde yoğun olarak çalışıyoruz. Bu konuda işimiz kolay değil” dedi.

“Binaları yıkarak yeni yaşam alanları oluşturuyoruz”

Yenilenmesi gereken alanlarda binaların kamulaştırıldığını hatırlatan Başkan Altepe, “Binaları yıkarak yeni sosyal donatı alanları oluşturuyoruz ve mahallelerimizi daha yaşanabilir hale getiriyoruz. Namık Kemal Mahallesi, şehrimizin tam kalbinde ama binalardan ve sokaklardan başka sosyal alanının olmadığı bir bölge… Namık Kemal Spor Kulübü’nün de bulunduğu bu bölgede Büyükşehir Belediyesi olarak yıkımlarımızı gerçekleştiriyoruz. 8 binanın kamulaştırılması yapıldı” diye konuştu.

“Osmangazi’ye değer katacak”

Başkan Altepe, 750 bin TL bedelle yapılan kamulaştırmanın ardından Namık Kemal Mahallesi’ne güzel bir alan kazandırılacağını ifade ederek, “Hem semtin kulübü olan Namık Kemal Spor Kulübü’ne lokal ve salonlarıyla birlikte güzel bir hizmet binası kazandırılıyor, hem de binanın ön alanı yeşil rekreasyon alanı ve meydan şeklinde düzenleniyor. Böylece Namık Kemal Mahallesi güzel bir sosyal yaşam alanı kazanmış olacak. Bölge, Namık Kemal Mahallesi’ne ve Osmangazi İlçesi’ne değer katacak” şeklinde konuştu. Başkan Altepe, yıkımların ardından hizmet binası ve alan düzenlemesinin de en kısa zamanda tamamlanacağını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.