1. HABERLER

  2. EMLAK GÜNDEMİ

  3. Buca'da 30 Milyon TL'ye Satılık 5 Arsa
Buca'da 30 Milyon TL'ye Satılık 5 Arsa

Buca'da 30 Milyon TL'ye Satılık 5 Arsa

İzmir 2. Sulh Mahkemesi Buca'nın Tınaztepe mahallesinde Hasanağa Bahçesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine yakın bir konumda bulunan 5 arsayı 29 milyon 975 bin TL bedelle satışa çıkardı. İhalesi 10 Ekimde yapılacak.

A+A-

İzmir Buca İlçesi Tınaztepe Mahallesi'ndeki 5 arsa satılıyor. 626 Ada, 14-15-16-17 Parselde tapuya kayıtlı taşınmazlar Dokuz Eylül Üniversitesi'ne yürüme mesafesinde yer alıyor. 

Toplam 17 bin 138 metrekare alan üzerinde bulunan 5 gayrimenkul, çevre yolu Buca bağlantısına 2.250 metre mesafe uzaklıkta. Arsaların ulaşım ve çarşı pazar imkanlar ile sosyal donatı olarak zengindir.

2. Sulh Mahkemesi tarafından satılacak arsaların toplam satış bedeli 29 milyon 975 bin TL olarak belirlendi. İhalelerin satışı 9 Ekim ile 10 Ekim arasında gerçekleşecek.

Açık artırma usulüyle satılacak gayrimenkullerin ihalesi İzmir Adliyesi Ana Binası'nda yapılacak. Arsaların KDV oranları yüzde 18 olarak belirlendi. 

İhalenin Satış Şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin yüzde 50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin yüzde 50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin yüzde 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133'üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 20/06/2018

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.