Bornova'nın 3 Mahallesinde Kültür Merkezi İnşa Ediliyor

Bornova'nın 3 Mahallesinde Kültür Merkezi İnşa Ediliyor

Atatürk Mahallesi Kültür Merkezi’nin tamamlama aşamasına getiren, Doğanlar Kültür Merkezi’nin projesini hazırlayan Bornova Belediyesi, Pınarbaşı Kültür Merkezi’nin de inşaat çalışmalarını hızla sürdürüyor. 1 Eylül Dünya Barış Günün’de temeli atılan merkez

A+A-

Her yıl bütçesinin büyük bölümünü yatırımlara ayıran Bornova Belediyesi yaşam kalitesinin yükselmesi hedefiyle önemli projelere imza atıyor. Bu anlamda kültür merkezleri konusunda da büyük bir atağa kalkan Bornova Belediyesi aynı anda üç ayrı semtte kültür merkezi yapıyor. Kültür merkezlerine özel bir önem veren Bornova Belediye Başkanı Yüksek Mimar Olgun Atila Pınarbaşı Kültür Merkezi’ndeki çalışmaları ve son durumu yerinde inceleyerek bilgi aldı. 

“Hoşgörünün ve kardeşliğin Merkezi olacak”

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, kültür merkezlerinin en kısa zamanda tamamlanması için ara vermeden çalıştıklarını ifade ederek, Dünya Barış Günü’nde temelini attıkları Pınarbaşı Kültür Merkezi’nin de hızla ilerlediğini ifade etti.

Başkan Atila bir yıl içinde Bornova’nın 3 ayrı mahallesinde kültür merkezi yapmak için proje hazırladıklarını ve imkanlar dahilinde bu projeleri haya geçirdiklerini ifade etti. 

Vatandaşın isteği doğrultusunda yapılıyor

Atatürk Mahallesi Kültür Merkezi’nin tamamlanma aşamasına geldiğini ve Doğanlar’da yapılması planlanan merkezi’nde projesini hazırladıklarını belirten Olgun Atila “Ortak akıl ilkesiyle, vatandaşlarımızı talep ve ihtiyaçlarını değerlendirerek projesini hazırladığımız Pınarbaşı Kültür Merkezi inşaat çalışmalarını hız tamamlayarak ilçemize önemli bir merkez daha kazandıracağız. İnanç zenginliğimizi temsil eden bu tesis hoşgörünün ve kardeşliğin merkezi olacak” dedi.

Bornova Belediyesi’nce inşaatı sürdürülen Pınarbaşı Kültür Merkezi, toplam 1207 metrekarelik alanında gerçekleştiriliyor. 7064 sokak ile 7039 sokak kesişiminde bulunan inşaat çalışmaları devam eden Temmuz 2017’de tamamlanması öngörülen merkez, zemin artı iki kat olarak projelendirildi.

Geçici sergi alanı, gasilhane ve kurban kesim odasının da bulunacağı Pınarbaşı Kültür Merkezi’nin projesi, bölgede yaşayan vatandaşların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda şekillendirildi. İki çok amaçlı salon, okuma salonu ve dersliklerin bulunacağı tesiste yemekhane, toplantı ve taziye odası da yer alıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.