Belediye 600 Bin Liralık Kira Teklifini Reddetti

Belediye 600 Bin Liralık Kira Teklifini Reddetti

Selçuk belediye başkanı Zeynel Bakıcı meclis toplantısında Deppo Efes ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakıcı göreve geldiklerindde Deppo Efes için 600 bin TL kira teklifi aldıklarını ancak bu teklifi reddettiklerini söyledi.

A+A-

Belediye olarak her zaman üreticiyi düşündüklerinin altını çizen Başkan Bakıcı;  “Biz işletme ve iştiraklerde hiçbir zaman karı gözetmiyoruz. Biz başa başnoktasında olsun diyoruz. Ne kar edelim; ne zarar edelim. Üreticimizi korumak zorundayız. Bunun bilinci içerisinde hareket ediyoruz” dedi.

Deppo Efes’in işletme sistemi hakkında da bilgi veren Başkan Bakıcı; “Depo bazında kiralayan kesim bu işin üst düzeyde ticaretini yapan kesim. Küçük üretici daha çok oda kiralamaktan ziyade odaya kilo başına mal koyuyor. Küçük çiftçinin 75 kuruş olan kilo başına fiyatı belki biraz daha aşağıya çekme ya da sabit tutma söz konusu olabilir. Bizim önerimiz sadece oda fiyatlarıyla ilgili. Artırımımızda yüzde 20. Biz bu fiyat artışını yaptıktan sonra piyasanın yüzde 35 altındayız” dedi.

600 bin TL’lik teklifi reddettik

Deppo Efes için göreve ilk geldiklerinde kendilerine kiralama teklifi geldiğini ancak üreticiyi korumak için bu teklifi reddettiklerini hatırlatan Başkan Bakıcı; “Biz göreve ilk geldiğimizde bize tamamen kiralama teklifi gelmişti. Tamamen kiraya verip paramızı alabilirdik. Hiçbir yük, sorumluluk almazdık.  Ama bunu soğuk hava deposunun yapılma mantalitesine ters olduğu için kabul etmedik. Küçük çiftçimizi koruma uğruna bu 600 bin TL’lik teklifi reddettik” dedi.

İlgili gündem maddesi; Soğuk hava ücretlerindeki değişiklik yapılmamasını oy çokluğuyla alınan komisyon kararı reddedildi. İdareden gelen teklifin olduğu gibi arttırılarak kabul edilmesi ise oy çokluğuyla kabul edildi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.