AVM Ciro Endeksi Arttı

AVM Ciro Endeksi Arttı

AVM ciro Endeksi'ne göre 2016 Eylül döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre ciro endeksi nominal yüzde 7,6 arttı.

A+A-

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) AVM Endeksi verilerine göre, 2016 Eylül döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre ciro endeksi nominal yüzde 7,6'lık artışla 199 puana ulaştı. En yüksek ciro artışı yüzde 23 ile "Diğer alanlar" kategorisinde gerçekleşti.

EYLÜL AYI SONUÇLARI AÇIKLANDI

AYD yaptığı yazılı açıklama ile Akademetre Research ile ortaklaşa oluşturulan AVM Endeksi'nin Eylül ayı sonuçlarını açıkladı. Her ay düzenli olarak yayınlanan verilere göre ciro endeksi 2016 Eylül döneminde bir önceki yılın aynı ayına göre nominal yüzde 7,6'lık artışla 199 puana ulaştı.

AVM Endeksi verileri üçüncü çeyrek bazında da geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreği ile karşılaştırıldığında yüzde 1,6 artış gösterirken, üçüncü çeyrek sonunda endeks 191 puan oldu.

AVM'LERDE KİRALANABİLİR ALAN CİROLARI BELLİ OLDU

Açıklamada yer alan bilgiye göre, AVM'lerdeki metrekare başına düşen kiralanabilir alan ciroları Eylül 2016 döneminde İstanbul'da 819 lira, Anadolu'da 720 lira olarak gerçekleşti. Türkiye geneli metrekare verimliliği Eylül 2016'da 760 liraya ulaştı.

Çeyrek bazlı metrekare başına düşen cirolarda üçüncü çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4'lük düşüş yaşanırken, 2016 yılı üçüncü çeyrek metre kare verimliliği 729 lira olarak açıklandı.

YÜZDE 8'LİK ARTIŞ

Geçtiğimiz yıla göre 2016 Eylül döneminde kategoriler bazında endeks yüzde 8'lik artış gösterirken, en yüksek ciro artışı AVM'lerdeki diğer alanlar kategorisinde yüzde 23 olarak gerçekleşti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.