Antalya'daki Eski Tekel Deposu Yıkılıyor!

Antalya'daki Eski Tekel Deposu Yıkılıyor!

ANTALYA'da uzun yıllardır kamuoyunun gündeminde yer alan ve son dönemde madde bağımlılarının mesken tuttuğu eski Tekel Deposu'nda yıkım başladı.

A+A-

Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yer alan yaklaşık 5 dönümlük eski Tekel Deposu'nda serüven Tekel'in özelleştirilmesiyle başlamıştı. Tekel'in alandan çekilmesiyle uzun süre boş duran depolar, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca (ÖİB) ihaleye çıkarılmış, ancak açılan davalar nedeniyle süreç daha da uzamıştı. 2014 yılında 4 bin 900 metrekarelik alan, ihaleyle 7 milyon 964 bin liraya satıldı. ÖİB'nin satış kararı Resmi Gazete'de yayınlanarak onaylandı. Ancak araziyi ticaret alanına çeviren plan tadilatıyla ilgili yürütmeyi durdurma kararı nedeniyle alanda inşaat bir türlü başlayamadı.

 

KEPÇELER İŞBAŞINDA

Diğer yandan eski depoların yıkılması için bugün kepçeler işbaşı yaptı. Yıkımı gerçekleştiren görevliler, araziyi alan firmanın yıkım kararı aldığını, ancak henüz ne yapılacağını bilmediklerini söyledi. Görevliler alanı tamamen düzleyeceklerini, Mevlana Kavşağı'na taşınan Büyükşehir Belediyesi'nin bir süre burayı otopark olarak kullanacağını kaydetti.

ANTALYA ESKİ TEKEL DEPOSU YERİNE NE YAPILACAK

Alanın okul, kaymakamlık gibi bir devlet kurumu olması için çeşitli girişimlerde bulunan Etiler Mahallesi Muhtarı Mehmet Öztürk, eşek ve develerle yaptığı eylemlerle dikkat çekmişti. Muhtar Öztürk, alanın yıllardan beri madde bağımlılarının yeri haline geldiğini belirterek, yıkımın yerinde bir çalışma olduğunu söyledi. Öztürk, “Keşke yıkıldıktan sonra bir AVM değil de bir okul, kaymakamlık olarak karşımıza çıksa" diye istekte bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.