1. HABERLER

  2. ARSA-ARAZİ

  3. Antalya'da Turizm İmarlı Arsa 95 Milyon TL’ye Satışa Çıkarıldı
Antalya'da Turizm İmarlı Arsa 95 Milyon TL’ye Satışa Çıkarıldı

Antalya'da Turizm İmarlı Arsa 95 Milyon TL’ye Satışa Çıkarıldı

Antalya ili Döşemealtı Belediyesi Başkanlığı, Yağca mahallesinde bulunan 101 bin 323 m² turizm alanı imarlı arsayı 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 36. maddesine göre kapalı teklif usulü ile satacak.

A+A-

Antalya İli Döşemealtı Belediye Başkanlığı, Antalya Döşemealtı'nda yer alan turizm alanı imarlı arsa için satış ihalesi düzenliyor.

101 bin 323 metrekare alana sahip arsanın muhammen bedeli 95 milyon TL olarak belirlendi.

Geçici teminat bedeli 8 milyon TL olarak belirlenen arsanın satış ihalesi 28 Nisan 2022 tarihinde saat 15:00'te gerçekleştirilecek.

Söz konusu ihale kapalı teklif usulüyle Antalya İli Döşemealtı Belediye Başkanlığı, toplantı Salonunda yapılacak.

TAŞINMAZ SATILACAKTIR
Antalya İli Döşemealtı Belediye Başkanlığından:

Mülkiyeti Döşemealtı Belediyesine ait, Antalya İli Döşemealtı ilçesi, Yağca Mahallesi 8735 ada 5 nolu (101.323,53 m2) yüzölçümlü (Turizm alanı) arsa niteliğindeki, taşınmazın, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 36. maddesi gereğince Kapalı teklif usulü ile belirtilen tarihte Belediye toplantı Salonunda toplanacak komisyon tarafından SATIŞ ihalesi yapılacaktır. İhalenin Muhammen Satış bedeli 95.000.000,00 TL olup, Geçici Teminatı 8.000.000,00 TL'dir.
İhale Tarihi 28 Nisan 2022 günü Saat: 15:00’dur.
1- İhaleye girecekler ihale saatinden önce Banka Teminat Mektubu (Süresiz olacak) veya geçici teminat miktarını Belediyemiz veznesine yatırmış olması ve ihaleye girecek şahsın şahsen veya vekâleten katılması gerekmektedir.
2- İhaleye İştirak etmek isteyenler;
a) Taşınmazın yukarıda belirtilen geçici teminatı Belediye veznesine yatırılacaktır.
b) Özel kişilerin; Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, İkametgâh senedi (yerleşim yeri belgesi),
c) Tüzel kişiler adına ihaleye gireceklerin; güncel tasdikli yetki belgesini, imza sirkülerini, tüzel kişiliğe ait güncel alınmış ticaret ve sanayi odası belgesini, imza sirküleri
ç) Vekâleten ihaleye gireceklerin güncel noter tasdikli vekâletname örneğini ve imza sirkülerini ihale saatine kadar Belediye İhale Birimine vermeleri zorunludur.
d) Ortak olarak ihaleye katılmak isteyenlerin Noterden yaptıracakları ortaklık sözleşmesi, ikamet belgesi ile kimliklerini getirmeleri ayrıca ortakların tümünün şartnameyi imzalamaları
zorunludur.

3- Posta ile yapılacak müracaatlardan doğacak gecikmeden dolayı itiraz kabul olunmaz.
4- Belediye ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
5- İhaleye Katılacakların ihale günü olumsuzluk yaşamaması adına en az bir gün önceden evraklarını Emlak ve İstimlak Müdürlüğüne Kontrol ettirmeleri ve İhale Şartnamesini incelemeleri gerekmektedir.
6- Kapalı teklif için Katılımcıların Teklif mektubunu içeren iç zarf ile teklifi veren tarafından imzalanmış şartname ve istenen diğer belgeler ile birlikte 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 36. maddesine göre hazırlayacakları kapalı zarflarını ihale tarih ve saatine kadar Belediye İhale Servisine vermeleri zorunludur.
7- Taşınmaz üzerinde ihaleye çıkartılma tarihi itibariyle Antalya Muratpaşa SGK’nun Kamu Hacizleri ile Antalya Genel İcra Dairesinin hacizleri vardır, alıcı tarafından ödeme yapılmasına müteakip tapu devri yapılacak, gelebilecek benzeri haciz, beyan ve şerhler tapu devrinden sonra kaldırılacaktır. Kaldırılamaz ise ihale iptal edilecektir. Diğer hususlar ihale şartnamesindedir.
8- İhale şartnamesi İhale Biriminde mesai saatleri içerisinde ücretsiz görülebilir.
İrtibat: 0242 421 30 53 (1230-1251 veya 1244 dahili)
İlan olunur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.