Aliağa Hastanesi’nin Yeri Belirlendi

Aliağa Hastanesi’nin Yeri Belirlendi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, “Hastanenin şehir mezarlığına giden yolun üzerindeki yediemin deposunun çaprazında yer alan 215 dönüme yapılması düşünülüyor” dedi

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nükhet Hotar, Aliağa'ya yapılacak 250 yataklı yeni devlet hastanesinin yerinin belirlendiğini söyledi. Hotar, "Konuyu bizzat yakinen takip ediyoruz" diye konuştu.

250 yatak kapasiteli 

Hotar, mevcut 60 yataklı devlet hastanesinin Aliağa'nın ihtiyacına cevap verememesi nedeniyle 250 yataklı olması düşünülen yeni devlet hastanesinin yapımının kararlaştırıldığınıhatırlattı. Hastanenin yerinin belirlenmesi için AK Parti İzmir milletvekilleri Hamza Dağ, KeremAli Sürekli ve AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ile girişimde bulunduklarını dile getirenHotar, "Girişimlerimiz sonucu yeni hastanenin Aliağa Şehir Mezarlığı'na giden yolun üzerindebulunan yediemin deposunun çaprazında yer alan, mera vasfına haiz, 2014 parsel nolu 346 dönümlük Hazine arazisinin 215 dönümlük bölümüne yapılması düşünüldü. Gerekli tüm bürokratik kararlar da verildi. Hastanenin yapımına başlanabilmesi için hiç vakit kaybetmeden 2017 yılı bütçesine dahil edilmesi gerekiyor. Konuyu bizzat yakinen takip ediyoruz. Bunun için Ankara'da AK Parti İzmir milletvekillerimiz Dağ ve Sürekli ile bir araya gelerek gerekli girişimlerde bulunduk" dedi.

Yatırım planında 

Hotar, "Türkiye'de hiçbir ilçe için bugüne kadar böyle bir alan tahsis edilmiş değil. Bakan Beyin hastane yapılacak alanın daraltılması noktasında görüşleri oldu. Biz de bu alanın tamamının daha yararlı olabileceğini ilettik. Aliağa, Türkiye'deki 957 ilçe içerisinde en hızlı büyüyen ilçe. Otoban yakınında geniş bir alana yapılacak yeni hastanenin Bakırçay havzasında yer alacak 6 ilçeye de katkı olacak bir bölge hastanesi niteliği taşıdığını belirttik. Bu noktada da yeni devlet hastanesi 250 yatak kapasiteli ve tam donanımlı olması planlanmış olup Aliağa'nın yakın gelecekteki 200-250 bin kişilik nüfusuna da cevap verecek nitelik taşıması esas alındı. Biz de 2017 yılı yatırımları içerisindeki bütçeye dahil edilmesi için ilgili milletvekili arkadaşlarımızlabirlikte Ankara'da bakanlıklar düzeyinde yoğun bir çalışma mesaisi sürdürüyoruz" dedi. Hotar,Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in de katkılarıyla arazinin sağlık kuruluşu yapılacak nitelikte arazi konumuna tahsis edildiğini, Sağlık Bakanlığı yetkililerinin de çalışmalarını tamamlayarak konuyu Başbakanlığa ilettiğini söyledi.

Ankara'dan takip

Nükhet Hotar, Aliağa'ya yeni bir hastane yapımını Ankara'da yakından takip ettiklerini kaydederek, konuyu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Başbakan Binali Yıldırım ile görüşeceklerini dile getirdi. Hotar, "Başbakanımız Binali Yıldırım İzmir'e katkı sağlayacak her yatırımı desteklediği gibi bu projenin de süratle tamamlanması için katkı koyacaklardır" dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.