Ağaoğlu'ndan Trabzon ve Yalova'ya Konut Projesi!

Ağaoğlu'ndan Trabzon ve Yalova'ya Konut Projesi!

Ağaoğlu Şirket Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, İstanbul’da başlattığı ‘my’ konseptli konut projelerini Anadolu’ya götürecek. Ağaoğlu, önce memleketi Trabzon’da, sonra Yalova’da 2 milyar lirayı aşkın değere sahip proje üretecek.

A+A-

Ağaoğlu Şirket Grubu ilk kez İstanbul dışında inşaat yapacak. Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Ülkemde her il güzel ama bizim için memleketimiz olan Trabzon’un yeri ayrı. Ciddi potansiyel gördük. Trabzon merkezde konutu ofisi oteli olan büyük karma bir proje yapacağız. Alan 200 dönüm. Bir de Yalova’da 700 milyon lira değere sahip karma bir inşaat olacak” dedi. Her iki projenin değerinin 2 milyar lirayı aşacağını belirten Ağaoğlu, projeleri Ortadoğu’da da pazarlayacağını dile getirdi. Ağaoğlu, Arapların bu iki ile yoğun ilgi gösterdiğine dikkat çekti.

DUVAR OLSA AŞARIZ

Ağaoğlu, Uludağ’daki geleneksel basın toplantısında inşaat ve enerji yatırımlarına devam edeceğini söyledi. Geçtiğimiz yıl “Hayatımın hiçbir döneminde iş yapmak bu kadar zor olmadı” diyerek bürokrasiden şikayet eden Ağaoğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında görevden alınmalarla bürokrasinin kısmen de olsa hızlandığını dile getirdi. Ağaoğlu, “Bürokrasinin bir kısmı temizlendi ama daha belediyeler, siyasiler ayağı duruyor. Biz işadamıyız. Zorluklar bizi yıldıramaz. Önümüzde duvar da olsa onu aşmaya, yıkmaya çalışıyoruz” dedi. Ağaoğlu, bu yıl belediyeleri aşmaları halinde 3-4 projeye başlayabileceklerini kaydederek, Anadolu yakasında 2 projeye başlamak istediklerini, birinin de Çekmeköy’de olduğunu dile getirdi. Ağaoğlu, Bodrum’da da yaşlı bakım merkezi projesi olduğunu söyledi. Ağaoğlu, markayı yurtdışına taşıma projelerinin bulunduğunu belirterek, Orta Doğu’dan, Asya’dan talep aldıklarını dile getirdi.Ağaoğlu İran’a girme fikirlerinin olduğunu kaydetti.

OTELLER BOŞ, KÖPEKLER CİRİT ATIYOR

ULUDAĞ turizmini değerlendiren Ali Ağaoğlu, “Uludağ için ‘kayak merkezi’ deniliyor ancak 1. bölge Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na, 2. bölge Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı. Kayak merkezi ise bunun için ne gerekiyorsa o yapılmalı. Biz Ağaoğlu olarak Uludağ’a 100 milyon dolar yatırım yaptık. 1. bölgede oteller boş şimdi köpekler cirit atıyor” dedi. Ağaoğlu’nun 1. bölgedeki oteli 4 yıldır açılmayı bekliyor. 

ATATÜRK HEYKELİ DİKECEK

AĞAOĞLU, Maslak 1453’te hem Fatih Sultan Mehmet hem de Atatürk heykeli yaptırıyor. Fatih heykeli projedeki cadde girişinde yer alırken, Atatürk heykeli meydanda sergilenecek. Ağaoğlu, bir başka Atatürk heykelini de Ortaköy’deki evinin bahçesine köprüden geçerken görünecek şekilde yaptırıyor. Bu ay açılması beklenen heykel için yurtdışındaki sanatçılarla çalışılırken, İlber Ortaylı’dan danışmanlık alınıyor. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.