Selahattin Beyazıt'ın Yalısı Turgut Yılmaz'a 80.9 milyon TL'ye satıldı!

Selahattin Beyazıt'ın Yalısı Turgut Yılmaz'a 80.9 milyon TL'ye satıldı!

Galatasaray Kulübü eski başkanı ünlü işadamı Selahattin Beyazıt’ın yalısı “Prenses İkbal Monheim”, icradan eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın kardeşi ünlü işadamı Turgut Yılmaz’a satıldı. Turgut Yılmaz, yalıya 80 milyon 873 bin lira ödedi.

A+A-

Galatasaray Kulübü eski başkanı ünlü işadamı Selahattin Beyazıt, iflas etti. Şirketleri bir bir elinden gitti. Borçlarına karşı birçok mal varlığı haczedildi. İstanbul Boğazı'nın incilerinden olan Prenses İkbal Monheim Yalısı'nı da (Neslişah Sultan Yalısı) bir süre önce tamamen kaybetti. Yalı, işadamı Turgut Yılmaz'ın himayesine geçti. 

Tekstilbank'ın 10 milyon liralık alacağına karşılık icralık olan ünlü yalı, 2012'de 40 milyon 811 bin liraya satılmıştı. Ancak aile, bu fiyatın çok düşük olduğunu bildirdi. Bilirkişi raporu dikkate alınarak ihale iptal edildi. Bilirkişi raporunda "Zemin ve çatı katı alanı 485 metrekaredir. Arsa, bina, havuz, rıhtım, müştemilat değeri 79 milyon 134 bin 785 liradır" denildi. Yalı bahçesi için "Bitki cenneti" ifadesinin kullanıldığı bildirildi. Bitkilerin değerinin 1 milyon 304 bin lira olduğu kaydedildi. Fıstık çamı için bile 290 bin liralık bir bedel belirlendi. Satış, bir süre önce gerçekleşti. Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın kardeşi ünlü işadamı Turgut Yılmaz, yalıya 80 milyon 873 bin lira ödedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.