İstanbul Sancaktepe'de 18 Milyon TL'ye Satılık Benzin İstasyonu  !

İstanbul Sancaktepe'de 18 Milyon TL'ye Satılık Benzin İstasyonu !

İstanbul Sancaktepe'de yer alan arsa ve üzerinde benzin satış istasyonu enkazı ile natamam betonarme karkas binası olan ana taşınmaz satılıyor. Taşınmazların satış bedelleri 18 milyon TL.

A+A-

Özellikleri: İstanbul il, Sancaktepe ilçe, 7580 Ada No, 2 Parsel No, Şamandıra mahallesi Kozdere mevkii Mahalle/Mevkii, Satılmasına karar verilen taşınmaz İstanbul ili Sancaktepe ilçesi Akpınar mahallesi tapuda Şamandıra mahallesi Kozdere mevkii olarak geçen mahallen Tuna caddesi üzerinde 7580 ada 2 parsel sayılı 4.069,22 m2 miktarlı arsa ve üzerinde benzin satış istasyonu enkazı ile natamam betonarme karkas binası olan ana taşınmazın tamamıdır. Parsel Sancaktepe ilçesi Akpınar mahallesi Anadolu otoyolu yan yol tuna caddesi ile açılacak imar yolu olan Bilim caddesi üzerinde olup etrafı sac levhalar ile muhafaza edilmiş içinde benzin satış istasyonu kanepe enkazı ile NATAMAM betonarme karkas idari binası mevcuttur. Taşınmaz 18.000.000,00 TL bedelle satışa çıkartılmıştır.

Yüzölçümü: 4.069,22 m2

İmar Durumu: Sancaktepe Belediye Başkanlığı imar ve Şehircilik Müdürlüğünün 21/10/2016 tarih ve 101558 sayılı yazısı gereğince Sancaktepe ilçesi Akpınar mahallesi 7580 ada 2 parsel sayılı yer 15.02.2010 T.Tli Sancaktepe 1/1000 ölçekli Sancaktepe Uygulama İmar planında Akaryakıt istasyonu olarak planlanmış alanda kaldığı anlaşılmıştır.

Kıymeti: 18.000.000,00 TL

KDV Oranı: %18

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

 

1. Satış Günü: 10/04/2017 günü 13:30-13:40 arası

2. Satış Günü: 05/05/2017 günü 13:30-13:40 arası

Satış Yeri: Mezat Salonu - İstanbul Anadolu Adliyesi KARTAL / İSTANBUL

Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı.ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İİK 127 gereğince iş bu satış ilanı satış ilanının tebliği gereken ilgililere tebliğ imkansızlığı durumunda ilanen tebliğ yerine kaim sayılacaktır.

6- Satışa iştirak ede’nlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/21076 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/02/2017

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.