Villanova Evleri

Ana Sayfa Emlak Gündemi Türkiye'de Konut Fiyatları En Fazla Muğla'da Arttı!

Türkiye'de Konut Fiyatları En Fazla Muğla'da Arttı!

Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle gayrimenkul bilgi servisi REIDIN tarafından hazırlanan Konut Fiyat Endeksi verilerinde bir önceki aya göre %1,34 artış gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2016 Cumartesi 16:50
Türkiye'de Konut Fiyatları En Fazla Muğla'da Arttı!

Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle gayrimenkul bilgi servisi REIDIN tarafından hazırlanan, 7 Büyükşehir'in tamamını kapsayacak nitelikteki Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi’nde (TR-7) Mayıs ayında bir önceki aya göre %1.46 oranında; geçen yılın aynı dönemine göre ise %25.79 oranında artış gerçekleşti. 30 Büyükşehir'in tamamını kapsayacak nitelikteki Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi’nde (TR-30) Mayıs ayında bir önceki aya göre %1.34 oranında; geçen yılın aynı dönemine göre ise %21.79 oranında artış gerçekleşmiştir. Aynı dönemde 32 ikincil şehir için hesaplanan Türkiye Satılık Konut Fiyat Endeksi’nde (TR-32) ise, bir önceki aya göre %0.91 oranında; geçen yılın aynı dönemine göre ise %15.83 oranında artış gerçekleşmiş oldu.

 

Satılık konut fiyatlarında artış rekoru Mayıs'ta Muğla'nın oldu!

Mayıs ayında Muğla’da metrekare başına konut satış fiyatları %2.33 oranında artarak, Mayıs ayında Muğla'yı fiyatların en çok yükseldiği şehir yaptı. Aynı dönem içerisinde konut satış fiyatlarının en çok azaldığı şehir ise %1.10 oranı ile Amasya oldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İleri Geri
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Yatırımcılar 1+1 Daireleri Tercih Ediyor

Genç Yatırımcılar 1+1 Daireleri Tercih Ediyor

Kurumsal

İçerik

PROJELER

SEKTÖR TEMSİLCİLERİYukarı Çık