Villanova Evleri

Ana Sayfa Sektörel Göztepe Stadı'nı Yapı Ruhsatı Onaylandı

Göztepe Stadı'nı Yapı Ruhsatı Onaylandı

Gürsel Aksel Spor Tesisleri'nin yerine yapılacak olan 20 bin 35 kişilik Göztepe Stadı'nın yapı ruhsatı onaylandı. Anıtlar Kurulu'nun projeye onay vermesinin ardından Konak Belediyesi yapı ruhsatını hiç bekletmeden onayladı.

Giriş Tarihi: 1 Ekim 2017 Pazar 14:17
Göztepe Stadı'nı Yapı Ruhsatı Onaylandı

Anıtlar Kurulu, Perşembe günü yaptığı aylık olağan toplantısında hem Göztepe hem de Alsancak Stadı'nın projelerini onadı. Konak Belediyesi de bunun üzerine Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi adı verilen yeni stat projesinin inşaat ruhsatını hiç bekletmeden verdi. Sembolik temeli 9 Eylül'de Başbakan Binali Yıldırım tarafırdan Alsancak ve Karşıyaka Stadı'yla aynı anda atılan stat projesinde arazideki spor salonu ve geçen hafta boşaltılan mağaza yıkılıp inşaat aşamasına geçilecek. 
Stadın, ilk olarak 29 Ocak 2014'te yapılmasına rağmen açılar davalar sonrası 14 Haziran'da yenilenen ihalesini 218 milyon 900 bin TL'lik teklifle alan Rönesans Holding'e bağlı REC Uluslararası İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret AŞ, temel atma töreninde inşaatı 550 günde bitirme sözü vermişti. Alsancak Stadı'nda da  ruhsat alınmasına tek engel olarak kalan Konak Belediyesi'yle Gençlik ve Spor Bakanlığı arasındaki yer altı otoparkı anlaşmazlığının önümüzdeki günlerde çözülmesi bekleniyor. 2014 yılında taraftara kapılarını kapatan bu statta da inşaat, ruhsatın ardından başlayacak. Karşıyaka Stadı'nda ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Şehir Plancıları Odası'nın talebiyle revize edilen imar planı tekrar askıya çıkacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İleri Geri
Bu habere de bakabilirsiniz Efes Antik Kanal Projesi İhaleye Çıkıyor

Efes Antik Kanal Projesi İhaleye Çıkıyor

Kurumsal

İçerik

PROJELER

SEKTÖR TEMSİLCİLERİYukarı Çık