Villanova Evleri

Ana Sayfa Sektörel Dik yokuşlara “merdivenli” çözüm

Dik yokuşlara “merdivenli” çözüm

Karşıyaka’nın üst yerleşim bölgelerindeki yaya ulaşımını kolaylaştırmak ve modern hale getirmek isteyen Karşıyaka Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi ve Serinkuyu’yu birbirine bağlayan merdivenlerde yenileme çalışması başlattı.

Giriş Tarihi: 27 Temmuz 2016 Çarşamba 10:08
Dik yokuşlara “merdivenli” çözüm

İki mahalleyi birbirine bağlayan 6620 sokakta yürütülen çalışmalar kapsamında, yaya geçişini zorlaştıran dik yokuşa 3 metre genişliğinde, 66 basamaklı, betonarme merdiven yapıldı. Yaya geçişini zorlaştıran yokuş, çocuk ve yaşlıların da kullanımına uygun hale getirildi. Basamakların tamamlanmasının ardından merdivenin ortasına korkuluk ve kupeste yapılacağı da bildirildi. Belediye ekipleri, lokal çökme ve deformelerin yaşandığı yokuşları asfaltlayarak yan yollara bağlantı sağlama çalışmalarının da süreceğini belirtti. Çalışmalar, bölgede yaşayan vatandaşların da yüzünü güldürdü.

AMAÇ ULAŞIMI RAHATLATMAK

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Cumhuriyet, İnönü, Mustafa Kemal gibi üst mahallelerimizde yaya ve araç trafiğini rahatlatmak için merdiven ve asfaltlama çalışmalarımız sürüyor. Amacımız daha modern sokaklar yaratmak ve ulaşımı kolaylaştırmak” dedi. 

karşıyaka belediyesi, hüseyin mutlu akpınar,
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İleri Geri
Bu habere de bakabilirsiniz Gözde Grubundan TRT Blokları Arazisine 140 Rezidanslık Proje

Gözde Grubundan TRT Blokları Arazisine 140 Rezidanslık Proje

Kurumsal

İçerik

PROJELER

SEKTÖR TEMSİLCİLERİYukarı Çık