Villanova Evleri

Ana Sayfa Emlak Gündemi Dev projeler hız kesmeyecek

Dev projeler hız kesmeyecek

Darbe girişimi sonrasında başlatılan OHAL sürecinde en çok merak edilen sorulardan biri de dev projelerin devam edip etmeyeceği... Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan konuya açıklık getirdi

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2016 Pazartesi 13:54
Dev projeler hız kesmeyecek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "OHAL de dahil tüm düzenlemeler, yabancı yatırımcıların Türkiye'ye ilgilerinin devamı ve 2023 hedeflerine sağlıklı yürüme yolunun açılması demektir." dedi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, yaptığı açıklamada, OHAL kararının hiçbir şekilde vatandaşı sıkıntıya sokmayacağını, tam tersine devleti, sıkıntıya sokmak isteyen, vatandaşın üzerine ateş açan adeta akıl tutulmasıyla vatandaşla karşı karşıya gelmek isteyenlere karşı mücadele için olduğunu vurguladı.

OHAL de dahil tüm düzenlemelerin daha çok yatırım yapılması, yabancıların yatırım ortamının iyileşmesi nedeniyle Türkiye'ye olan ilgilerinin devamı ve 2023 hedeflerine daha sağlıklı yürümenin yolunun açılması anlamına geldiğine dikkati çeken Arslan, şöyle konuştu:

"Biz, Ulaştırma Bakanlığı olarak ne yapacağız? Bugüne kadar olduğu gibi her türlü set ve ket vurulmak istenmesine rağmen biz yatırımlarımızı devam ettirdik. Bugün de aynı hızla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün 26 Ağustos'ta açılmasıyla ilgili en ufak bir sıkıntımız yok, işler rayında yürüyor. 20 Aralık'ta Avrasya Tüneli'nin açılmasıyla işlemlerimiz yolunda yürüyor, bütün çalışmalar devam ediyor. Bunların devamındaki Çanakkale 1915 Köprüsü de dahil büyük projelerimizin bir an önce bitirilmesi, insanımızın refahının yükseltilmesi adına hayata geçirilmesi için de çalışmalarımız devam ediyor. Herkes bilsin ki Türkiye'de yatırımlar, insanlarımızın refahının, ekonomisinin yükseltilmesi, ulaşılabilirliğin ve erişebilirliğin hızlandırılması içindir. Bunlardan en önemli projelerden biri İstanbul'a yeni havalimanıdır. Burada da tüm çalışmalar 24 saat boyunca olanca hızıyla 16 bin kişinin çalışmasıyla devam ediyor. Önümüzdeki yıl da yaklaşık 30 bin kişi çalışacak. Böylece 2018'in ilk yarısında orayı da hizmete sokacağız."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İleri Geri
Bu habere de bakabilirsiniz Genç Yatırımcılar 1+1 Daireleri Tercih Ediyor

Genç Yatırımcılar 1+1 Daireleri Tercih Ediyor

Kurumsal

İçerik

PROJELER

SEKTÖR TEMSİLCİLERİYukarı Çık