Villanova Evleri

Ana Sayfa Arsa-Arazi Alaçatı'da Arsa Fiyatları Son 5 Yılda İki Katına Çıktı

Alaçatı'da Arsa Fiyatları Son 5 Yılda İki Katına Çıktı

Alaçatı'da arsa fiyatları 5 yılda iki katına çıktı. 5 yıl önce metrekaresi 1.000 lira olan arsa fiyatları bugün 2 bin liradan satılıyor.

Giriş Tarihi: 13 Haziran 2016 Pazartesi 12:32
Alaçatı'da Arsa Fiyatları Son 5 Yılda İki Katına Çıktı

Son yılların cazibe merkezi haline gelen Alaçatı'da 5 yıl önce metrekaresi 1.000 lira olan arsafiyatları bugün 2 bin liradan satılıyor. İnşaat şirketlerinin yakın markajında olan bölgede firmalar arsa satın almaya ya da arsa sahipleri ile kat karşılığı anlaşmalar yapmaya devam ediyor. 

Veryeriler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Alpan Veryeri, Alaçatı'da yazlık sayısının bölgesel olarak farklılık gösterdiğini belirterek, "Alaçatı köy merkezinde 2 bin ev var. Bunların içindeki 400 taş evi biz yaptık. Son aylarda Alaçatı'dan ev sahibi yaptığımız kişiler arasında Acun Ilıcalı, Ergin Ataman ve Şansal Büyüka bulunuyor. Müşteri profilimiz yüzde 90 orandaİstanbul'dan, yüzde 3 oranda yabancılardan oluşuyor" diye konuştu.

Ev ve arsa fiyatlarının 10 yılda çok ciddi arttığını söyleyen Veryeri, "Eski taş evler 2003'te 20 bin dolar iken bugün taş ev fiyatları 450 bin ila 2 milyon dolar arasında değişiyor. Aynı yıl 10 bin dolar olan arsalar ise bu yıl 500 bin dolar. Evlerin kullanım alanları arsanın imarına göre bodrum katla birlikte 100 metrekareden başlayarak 750 metrekareye kadar çıkabiliyor" dedi.

Hemen teslim villa

Alpan Veryeri, Ayasaranda mevkisinde hayata geçirdikleri 8 dubleks villa ve 6 rezidanstan oluşan Quattordici'de teslimlerin bu ay yapılacağını söyledi. Veryeri, "Bu projeye toplam 6 milyon dolar yatırım yaptık. 3 bin 300 metrekare alana kurulan projede, 250 ila 300 metrekare arası bahçe içinde yer alan ve ortalama 200 metrekareden oluşan evlerden oluşuyor" diye konuştu.

   
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İleri Geri
Bu habere de bakabilirsiniz Halikarnas Turizm'den Bodrum'a Four Seasons Resort Otel Projesi

Halikarnas Turizm'den Bodrum'a Four Seasons Resort Otel Projesi

Kurumsal

İçerik

PROJELER

SEKTÖR TEMSİLCİLERİYukarı Çık