1. HABERLER

  2. İHALE

  3. Gölbaşı Belediyesi'nden 5.5 Milyon TL'ye Satılık Arsa
Gölbaşı Belediyesi'nden 5.5 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Gölbaşı Belediyesi'nden 5.5 Milyon TL'ye Satılık Arsa

Ankara Gölbaşı Belediyesi mülkiyeti kendisine ait arsayı satışa çıkardı. 5.5 milyon TL muhammen bedelle satışa çıkarılan arsanın ihalesi 26 Ekim perşembe günü yapılacak.

A+A-

Ankara Gölbaşı Belediyesi Virancık mahallesinde mülkiyeti kendisine ait arsayı satışa çıkardı. 5.5 milyon TL muhammen bedelle satışa çıkarılan arsanın ihalesi 26 Ekim perşembe günü yapılacak. 

TAŞINMAZ MAL SATILACAKTIR
Gölbaşı (Ankara) Belediye Başkanlığından:

Mülkiyeti Belediyemize aşağıdaki listede ilçesi, mahallesi, ada/parsel numarası, muhammen bedeli, geçici teminatı yazılı taşınmaz 2886 sayılı Kanunun 36. maddesi gereğince, Kapalı Teklif (Artırma) Usulü ile peşin bedelle mülkiyet satışı yapılacaktır.

1 - İhale 26/10/2017 Perşembe günü saat 14.00’da Sahil Caddesi No: 3’deki Belediye Hizmet Binasında ENCÜMEN salonunda toplanacak Belediye Encümeni'nce yapılacaktır.

2 - İhale suretiyle satışı yapılacak taşınmazın satış şartnamesi her gün çalışma saatleri içerisinde, Sahil Caddesi No: 3 Belediyemiz hizmet binasında bulunan Mali Hizmetler Müdürlüğü Emlak ve Kamulaştırma Servisinde görülebilir.
3 - İstekliler, Şartnamede ihaleye girebilmek için isteklilerde aranan şartları’’ sağlamak zorundadır. Şartnameye uygun olmayan veya içinde şartname hükümleri dışında şartlar ihtiva eden teklifler geçersiz sayılacaktır. Buna göre isteklilerde aranacak bilgi ve belgeler;
- Kimlik ve Yetki Belgeleri,                    - Yer Görme Belgesi,
- İkametgah Belgesi,                               - Teklif Mektubu,
- Şartname Alındı Makbuzu,                  - Taşınmaz Mal Satış Şartnamesi,
- Teminat Alındı Makbuzu veya 2886 sayılı Kanuna uygun Banka Teminat Mektubu,
4 - İhaleye iştirak edecek olanlar 500.00 TL.(BeşyüzTürkLirası) karşılığında şartname almak zorundadırlar.
5 - İhale için verilen teklif mektupları verildikten sonra geri alınamaz.
6 - İhale için verilecek teklif mektubunda belirtilecek meblağ rakam ve yazı ile okunaklı bir şekilde (Silinti, kazıntı olmayacak) yazılacaktır.

7 - Teklif mektuplarının en geç ihale günü saat 12.00'ye kadar Belediyemiz Genel Evrak Servisine verilmesi şarttır. Bu saatten sonra verilecek teklif mektupları veya her hangi bir nedenle oluşacak gecikmeler dikkate alınmaz.

8 - Satış şartnamesinde belirtilen hususlarla taşınmaza ait dosyasındaki bilgileri ve tapudaki takyidatları alıcı aynen kabul etmiş sayılır. İhalenin kesinleşmesinden sonra ihale uhdesinde kalanlar, satış şartnamesine aykırı bir talepte bulunamazlar.

9 - Satıştan mütevellit bütün vergi, resmi harç, ilan giderleri, tapu harçları, alım satım giderleri gibi ödenmesi gereken her türlü giderler alıcıya ait olup, alıcı tarafından kanuni süresinde ödenecektir.

10 - İhale Komisyonu (ENCÜMEN) gerekçesini karar içeriğinde belirtmek koşulu ile ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. ENCÜMEN’ce uygun görülerek karara bağlanan ihale kararı ise; İta Amiri’nin ONAY’ını takiben geçerlilik kazanacağı gibi, İta Amiri’nin ihaleyi onaylamaması halinde, iştirakçi idareye karşı herhangi bir hak iddiasında bulunamaz.

11 - İş bu ihale ilanı genel bilgi mahiyetinde olup, satışta ihale şartnamesi hükümleri uygulanacaktır.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.